Ямбол убедително се наложи над Рилски спортист в Самоков

00770845Трета поредна победа отбеляза отборът на Ямбол като гост на Рилски спортист снощи, 13 февруари 2019 г. – знак, че е излязъл от кризата. Резултатът 87:78 за нашите (25:17; 15:21; 22:17; 25:23), мнозина определят като изненадващ срещу силния съперник. Победата е шеста за Ямбол в 16 изиграни мача.

С лошо начало за домакините от Самоков е белязан мача, което те частично преодоляват и дори в един момент повеждат с 11:13, но това е само временно – до края на частта Ямбол вкарва 14 точки срещу само 4 за Рилски спортист и тя приключва с комфортния за момчетата на Чолаков резултат 25:17.

През втората част тимът на Ямбол убедително води, като има момент, в който разликата доближава десетте точки. Следват добри финални минути за съперника, но на полувремето резултатът остава, макар и с малко, в полза на нашите – 40:38.

Ямбол води убедително през цялата трета четвърт, има момент, когато предимството ни достига двуцифрени измерения – две минути преди края разликата е 57:47. След това ямболии на два пъти са напред с 11 точки, за да се стигне до финала на тази четвърт при резултат 62:55.

През последната част момчетата от Ямбол задържат аванса си. Въпреки своите усилия, домакините от Самоков успяват да се доближат само на 4 точки. Сили за обрат на мача нямат, баскетболистите ни увеличават аванса си и срещата приключва с победния резултат 87:78. Всички наблюдавали сблъсъка определят успеха за Ямбол като напълно убедителен.

Най-резултатен за успеха е Айзея Уилямс с 20 точки, той е направил и 9 асистенции. По 19 точки добавят Стоян Петков (12 борби) и Станислав Говедаров. Никола Джурич отбелязва 10 точки.

За Рилски спортист Мартин Маринов вкарва 18 точки. Димитър Маринчешки се отчита с 15, с 13 точки и 11 борби е Джейлън Дженкинс.

Преди победата в Самоков момчетата на Иван Чолаков успяха да се наложат над съставите на Берое и Академик Бултекс 99.

Следващата среща е на 9 март, събота, в зала “Диана” срещу отбора на Академик София.