„Ямбол” си поигра на руска рулетка

DSC02259aБаскетболистите на „Ямбол” направиха опит до помрачат първа пролет за своите фенове, като допуснаха прекалено много приливи и отливи в играта си срещу последния в таблицата „Черноморец”. Все пак домакините чуха последната сирена при разлика от 12 точки-104:92, но през седмицата се отваря работа на треньорския тандем Радионов-Стоименов, ако не искат да имаме големи проблеми срещу набиращия темпо „Берое” , който е следващият гост в зала „Диана”.

Мачът тръгна прилично, а в седмата минута класата на „Ямбол” вече имаше думата и авансът стигна 10 точки, след като Говедаров направи рецитал от 13 точки. През втората четвърт преднината се покачи още, достигна 19 точки в 18-та минута, а на почивката „жълто-сините” се прибраха при 15 т. аванс.

Всичко вървеше нормално и спокойно, треньорът на „Черноморец” Дечо Коешинов изглеждаше примирен с поражението.

През третата част обаче „Ямбол” почна да потъва от минута на минута и „акулите” се оживиха – разликата падаше и падаше, за да стигне само до 3 точки в 27-та минута – 71:68. Атаките на домакините вървяха лошо, а в защита се допускаха много лесни кошове.

В крайна сметка „Ямбол” запази преднина преди последните 10 минути – 77:70, но първата пролет ставаше опасна.

Последната четвърт изправи на стремето нашите баскетболисти и с далеч по-агресивна игра те отвяха надеждите на тима от Бургас за сензация. Две минути преди края авансът стигна класическите 20 точки, на терена влязоха и част от дълбоките резерви, което доведе до намаляване на пасива при последната сирена – 104:92.

DSC02290aВъпреки че не бе използван в нужната степен, хърватският гигант Франко Кащропил наниза 16 точки и спечели 11 борби, а Говедаров завърши като топ стрелец с 20 точки.

За гостите от Бургас „Ямбол” се опита да направи герой гарда Рошманов, който вкара 19 точки.