Ямбол победи Рилски спортист като гост

basket1aОтборът на Ямбол победи като гост Рилски спортист (Самоков) с 90:76 (21:11; 32:15; 12:25; 25:25).

Гостите стартираха отлично срещата и в края на първата част разликата в тяхна полза вече бе двуцифрена – 21:11. Доминацията на възпитаниците на Петър Петров продължи и през втората част и на почивката Ямбол беше удвоил преднината си над Рилски спортист – 53:26.

Баскетболистите на Рилски спортист се хвърлиха с всички сили да заличат пасива си през второто полувреме, като през третата четвърт домакините успяха да стопят изоставането си до 14 точки – 51:65 и все още таяха надежда за обрат.

basket3aСамоковци не се отказаха да търсят победата в мача, но за разлика от третата част, в заключителните десет минути ямболии се представиха на ниво в защита, а в нападение Венци Петков и Николай Върбанов продължиха с добрата си игра, което осигури и крайния успех на Ямбол  с 90:76.

Николай Върбанов бе най-резултатният играч за Ямбол с „дабъл-дабъл“ – 27 точки и 11 борби, а Цветослав Острев и Венцислав Петков добавиха съответно по 25 и 20 точки.

От домакините Девън Шелтън вкара 22 точки и овладя 11 борби, Еван Бруинсма също записа двойни показатели – 20 точи и 10 борби, а Йордан Бозов завърши с 13 точки.

Ямбол заема осмо място в класирането на Националната баскетболна лига с 5 победи и 14 загуби.