Ямбол падна у дома от Балкан

50520732_2064155203668678_5701276048411328512_nЯмбол падна от Балкан с резултат 68:87 в полза на гостите в мач от 15-тия кръг на НБЛ, играл се снощи, 19 януари 2019 г. в зала „Диана“.

Първите 10 минути преминаха равностойно. Отборът на Ямбол излезе мотивиран, но и отпорът, който даде на вицешампионът, беше сериозен. Първата четвърт завърши с 5 точки преднина за Балкан. Във втория период гостите заиграха уверено и резултатът на полувремето беше 32:48 за Балкан.

След подновяване на играта отборът на Ямбол подобри представянето си, но това не бе достатъчно да обърне мача. Балкан поддържаше преднината си и мачът завърши със солидна разлика в полза на гостите.

В следващия кръг Ямбол гостува на Берое.

Най-резултатен за победителите бе Алекс Гаврилович с 15 точки. 14 прибави Микаел Хопкинс, а с 12 завърши Венцислав Петков.

За  отбора на Ямбол капитанът Станислав Говедаров завърши с 16 точки. Новото попълнение Ларон Смит записа 10.

Ето и отзивите след срещата:

Иван Чолаков, старши треньор на Ямбол: Този мач показа, че по-класният отбор е този на Балкан. Тимът разполага с класни състезатели. Постарахме се, особено във втората част когато разликата достигна до 9 точки, но до там ни стигнаха силите.”

Евгени Иванов, играч на  Ямбол: “Започнахме добре мача, но в последствие стана така че „Балкан” доминираха изцяло в подкошието, играха на високо темпо. Не бяхме достатъчно концентрирани.”

Небойша Видич, старши треньор Балкан: “Това не приличаше много на баскетболен мач. Мач от първа лига на българското първенство не трябва  да изглежда така.”

Павлин Иванов, баскетболист на Балкан: “В началото започнахме добре, но после имахме леко отпускане и подценихме факта, че Ямбол са доста труден отбор в зала „Диана”, а те го показаха. Имахме късмет, играта ни тръгна отново и направихме голяма разлика.”