Ямбол падна лесно от „Лудойл Академик”

r-1024-768-lukojl-akademik-iambolЯмбол не успя да даде сериозен отпор на първия в класирането – „Лукойл Академик” на четвъртфиналите за Купата на България по баскетбол. „Лукойл” победи Ямбол със 76:44 (22:9, 22:9, 14:18, 18:8).

През първата част „Лукойл” постепенно увеличаваше преднината си, която стана двуцифрена в края й. След серия от 11:0 в началото на втория период шампионът се откъсна с над 20 точки напред. След като втората десетка повтори резултата от първата – 22:9, на почивката таблото показваше 44:18.

Ямбол успя да спечели третата четвърт с 14:18 точки, но, заради натрупаната в първите две части преднина, разликата остана над 20 точки. „Лукойл” спечели категорично и последната част и затова разликата в края на мача беше 32 точки.

„Студентите” спечелиха категорично борбата под коша – 51-38, имаха по-добра успеваемост при стрелбата от игра – 40% срещу 28% и вкараха 27 срещу 6 точки след грешки на съперника. Те предизвикаха 23 грешки на Ямбол, извършвайки 15 от своя страна.

Най-резултатен за Ямбол беше Станислав Говедаров с 18 точки, всички останали не успяха да стигнат дори 10 точки. Андрей Иванов вкара 6 точки, с по 5 точки се разписаха Николай Върбанов и Евгени Иванов, Стоян Петков завърши с 4 точки, Цветослав Острев – с 3, Стойо Чолаков – с 2, а Венцислав Петков вкара 1.

Успеваемостта от двете точки на отбора беше 30,56 %, едва 23,81 % от опитите за вкарване на тройки бяха успешни, а малко над половината наказателни удари влязоха в коша – 53,85 %.