„Ямбол” обърна мача в Стара Загора, но загуби – пак след продължение

ЛейсърВ два поредни мача баскетболистите на „Ямбол” трябваше да изиграят петминутни продължения. В предния кръг нашите имаха малшанс в зала „Диана” и паднаха от вицешампиона „Лукойл-Академик”, сега късата скамейка им попречи да победят в Стара Загора. Тимът на Юли Радионов загуби с 94:90, след уникална суша в петминутното продължение, в което на ямболска сметка имаше само 3 точки след кош на Дурчев. И „Берое” бе доста ялов в допълнителното време, но все пак вкара 7 точки и за трети път през сезона надигра нашите.

„Ямбол” , отново беше без Тони Бърнас в редиците си, изоставаше до последната четвърт, като на полувремето губеше с 49:40. След почивката обаче жълто-сините намериха ритъма , спечелиха третата част с 20:21, а в последната четвърт обърнаха напълно нещата – 18:26. Така, при резултат 87:87, в зала „Общинска „ в Стара Загора, двубоят отиде в руската рулетка на продължението, в което домакините взеха мача.

За тях това бе осма победа в първенството на Лигата, докато „Ямбол” е с шест.

Поредният си много силен двубой за нашия клуб изигра американският гард Лейсър, нанизал 23 точки, като има на сметката си и 7 завършващи подавания и 8 борби. Мартин Дурчев е също пак сред възловите фигури за жълто-сините – левичарят вкара 20 точки. Тежкото крило Стоян Петков потвърди, че е от стомана и направи дабъл-дабъл – 11 точки и 12 борби. Центърът Маршавелски опроверга отново скептиците и се отчете с 18 точки и 6 борби. Кошмарен ден от далечна дистанция имаше капитанът Говедаров – от 4 опита за тройка, нито един не влезе.

„Берое” , в сравнение с нашия тим, имаше безкрайно по-дълга скамейка, но и това едва го спаси от поражението. Топ стрелец за старозагорци бе Диуйен Джаксън с 19 точки, силна игра имаше Майк Блек-18 точки, 15 вкара Тихомир Желев. Над 40 минути за „Ямбол” изиграха Лейсър и Дурчев, умората явно си каза думата, и при хронично късата скамейка на клуба ни, тимът на Любо Минчев се добра до победата.