„Ямбол” надигра и БУБА за Купата на България

10346384_856407757731760_9114778308634095051_n.jpg.620x350_q85_cropБаскетболистите на „Ямбол” постигнаха в понеделник,27 ноември, убедителна победа над младоците от „БУБА баскет” с  56:83. Двубоят от турнира за купата на България се изигра в столичната зала „Триадица”. В редиците на столичния клуб имаше основно юноши, тъй като по-опитните им състезатели са с двоен лиценз от „Левски” и нямат право да играят в турнира.

Нашият отбор изпита известни трудности  само в първата четвъртина, спечелена  с 26:22. Оттам нататък превесът на „Ямбол” бе тотален и на полувремето момчетата на Иван Чолаков качиха аванса си на 15 точки – 36:51. След почивката последва четвъртина с изключително ниска резултатност, а гостите от „Ямбол” още вдигнаха преднината си, която в последната четвърт стигна до 27 точки.

Иван Чолаков използва всичките си основни баскетболисти, с най-много точки завърши Алан Арнет – 15, като той спечели и 9 борби и има най-висок коефициент на полезно действие за жълто-сините – плюс 23 пункта. Капитанът Говедаров вкара 13 точки и овладя 5 борби, като даде и 6 асистенции, Стоян Петков наниза 12 т. и хвана 7 борби, Брайкъс Перин приключи с 10 точки, а Евгени Иванов с 13 точки. Центърът Андрей Иванов спечели 11 борби, като по този показател „Ямбол” имаше огромен превес над „БУБА”.

По 10 и повече минути изиграха за гостите младоците Стилиян Иванов, Александър Матушев и Мартин Чавдаров, но нямаха особено силни изяви. За домакините от „БУБА” топ играч бе Лъчезар Димитров, който вкара 16 точки, хвана 4 борби и даде 4 завършващи подавания.

Тази вечер играха и отборите на Варна и Плевен, но при тях ще има и ответен мач, докато с победата си в София „Ямбол” се класира сред осемте отбора, които ще продължат спора за Купата на България. Миналата седмица играчите на „Ямбол” елиминираха друг столичен клуб от „А” група- „Атлетик”.