„Ямбол” изхвърли носителя Купата „Левски” от играта

???????????????????????????????Най-сетне „Ямбол” излезе от лошата серия и то в изключително важен момент – в турнира за Купата на България. На 19 февруари в Плевен тимът на  Радионов изигра много силен мач срещу „Левски” и изхвърли от турнира носителя на Купата. Победата бе фиксирана при 75:70, нашите обаче две минути по-рано вече си бяха осигурили в огромна степен класирането на полуфинала, използвайки по-големия си опит  и страхотната игра на Тейлър Лейсър.

Американският ни плеймейкър бе фантастичен и „Левски” дълго ще го среща в кошмарите си. Белокожият гард развинти през целия двубой  новобранеца Деян Карамфилов, правеше пробив след  пробив, а бе убиец  и при стрелбата за три точки. В решителните разигравания се върна към силните си години капитанът Говедаров, а Мартин Дурчев  потвърди, че навлиза вече във форма.

Двубоят бе изключително оспорван, на полувремето досегашният носител на Купата на страната бе напред  само с точка – 33:32. Играчите на Тити качиха разликата преди последните 10 минути, но с малко. Трите точки пасив обаче се качиха на 6 в началото на последната четвърт, тогава „Ямбол” показа това, което искат феновете от началото на сезона – характер. Нашите го имаха в този мач, обърнаха развоя на срещата със серия от 11:3. Преследването продължи, но Митко Ангелов и Алекс Симеонов не бяха достатъчни, за да стигне столичният тим до полуфиналите. Нашите демонстрираха  хладнокръвие, а Лейсър съвсем отчая съперника.

Американецът завърши с 32 точки, Дурчев вкара 18  и спечели 6 борби. За „Левски” Алекс Симеонов бе най-резултатен с 27 точки, следван от Павел Иванов с 17 и Димитър Ангелов, който направи дабъл-дабъл-12 точки и 10 борби.

„Ямбол” играе утре на полуфиналите срещу „Лукойл-Академик”, а „Левски” изчезна от надпреварата.