„Ямбол” загуби във Варна, отива на „Лукойл-Академик”в плейофите

Deyan Karamfilov PlovdivНа Разпети петък, 14 април, баскетболистите на „Ямбол” паднаха във Варна с 85:80 и се класират на осмо място в редовния сезон, което ги праща в плейофите срещу шампиона „Лукойл-Академик”.

В първата и втората четвърт моряците имаха лек превес и влязоха на почивката с аванс от 6 точки – 44:38. Подновяването на играта показа, че „Ямбол” ще си бори до последната секунда и  играчите на Петър Петров направиха серия, която докара резултатът в този период до 14:28. При влизането в последните десет минути гостите от „Ямбол” водеха с 8 точки, един добър аванс, но „Черно море Тича” съумя да удари силно, със серия от 13:3.

Интригата се запази до последната сирена, две минути преди нея „Черно море” водеше само с 2 точки. 2. Въпреки опитите на гостите да направят нов обрат, това не се получи и „Ямбол” остана на осма позиция преди последния мач с „Левски”. Победата над сините в зала „Диана” обаче няма да промени нищо в класирането, тъй като в мачовете с Варна „моряците” имат повече победи.

Цонков бе най-резултатен за победителите с 23 точки, но топ играч за домакините направи плеймейкърът Деян Карамфилов. Той постигна 18 точки, 7 борби и 9 асистенции.   Венелин Христов и Никола Джурич вкараха по 16 точки, като те имат съответно 6 и 9 борби.

За Ямбол най-много точки реализира Венцислав Петков – 23 точки, като даде и 9 асистенции. Станислав Говедаров завърши с 19. Евгени Иванов има 13 точки, с колкото е и Стоян Петков, който хвана и 13 борби.

Победа над „Черно море Тича” бе напълно по силите на нашия отбор, варненци имат само двама легионери в редиците си и  те не са от особена класа. Домакинството и смяната преди два кръга на треньора Натов с Дарин Великов, обаче дадоха хъс на варненци и те ни изработиха в директния сблъсък.