“Ямбол” безапелационен над последния в класирането “Спартак”-Плевен със 116:106

20180317YAMSP-LIVEБаскетболният Ямбол победи Спартак Плевен със 116:106 в един от най-резултатните мачове за сезона в НБЛ (29:22, 33:28, 23:27, 31:29). Мачът се игра снощи, 17 март, 2018 г. в зала „Диана“.

Първите 10 минути ямболските спортисти приключиха със 7 точки преднина, а на почивката водеха с 12 точки – 62:50.

Третата четвърт беше по-успешна за гостите, които съкратиха резултата на 85:77, т.е. авансът за Ямбол бе закован на 8 точки.

В последната четвърт атаките преобладаваха, за да се стигне до финалните 116:106.

Най-резултатен за отбора на Ямбол бе Алан Арнет 26 точки, една по-малко има Брайкъс Перин. Николай Върбанов се отчете с 13 точки, по 12 добавиха Стоян Петков и Стилиян Иванов, а с 10 бе рожденикът Стойо Чолаков.

За Спартак Плевен Уладзимир Крисевич вкара 22 точки, Николай Маринов добави 21, а Георги Бързаков и Герасим Николов – по 18. С дабъл-дабъл от 16 точки и 11 асистенции завърши Милен Дудев.

Торта за рождения си ден получи Стойо Чолаков.

Следващата среща на Ямбол е с отбора на Берое на 24 март от 18.30 часа в Стара Загора.