Ямболски юноша игра срещу Румъния

19875446_1482610098499159_4267423870147541024_nЮношата на баскетболен клуб „Тунджа” Златимир Дончев изигра 14 минути при загубата на България от Румъния с разлика от 8 точки – 48:56. Двубоят е от Балканиадата, като това е първата среща на младите ни национали.

Крилото от Ямбол хвана 6 борби и вкара 2 точки , което бе добро включване, тъй като Дончев е сред малцината български баскетболисти с положителен коефициент на полезно действие, 7 пункта. Юношите до 16 години на северната ни съседка постигнаха аванс след полувремето, на почивката съставите влязоха при равенство. Третата и четвъртата част преминаха по-добре за състава на Румъния, който стартира в Балканиадата с успех.

Златимир Дончев миналия сезон изигра първите си няколко минути за мъжкия отбор на Ямбол, но през настоящото първенство не влиза в сметките на треньора Иван Чолаков за представителната гарнитура на града ни.

Домакин на Балканиадата е именно Румъния, утре тимът на България среща от 14,30 часа състава на Сърбия.