Ямболските клубове по скокове на батут с осем медала от държавното първенство

DSC02564Осем медала от държавното първенство по скокове на батут спечелиха ямболските спортни клубове. С три златни и три сребърни медала завърши първенството СК „Енчо Керязов”, а СК „Космос” спечели два бронзови медала.

Два от медалите за СК „Енчо Керязов” са при синхронните двойки. При момичета на възраст 9-10 години шампиони станаха Александрина Драганова и Дария Георгиева, а сребърен медал спечелиха И. Георгиева и К. Пехливанова. В индивидуалното красиране шампион при момчетата до 8 г. стана Красимир Мартинов, а при 15-16-годишните златото грабна Жестин Димитров. Със сребърни отличия са състезателите на клуба – Александрина Драганова при момичета на възраст 9-10 години и Кристиан Димитров  при юношите на 13-14 г.

DSC02582СК „Космос” има бронзови медали при синхронните двойки при момичета на възраст 9-10 години – Ивет  Николова и Светла Димитрова, и при мъжете – Георги Илиев. Техен състезател е и най-малкият учасник при момчетата – Любомир Миайлов.

Отборният шампион по скокове на батут стана клуб „Имидж” – Русе.

DSC02602Над 300 състезатели от 17 отбора от страната взеха участие във финалите на Държавното първенство по скокове на батут, извън класирането като гости се състезаваха и гръцки клубове.

DSC02588В индивидуалното класиране по скокове на батут при мъжете държавен шампион стана Мариян Михалев от СК „Добри Костин” – Стара Загора, титлата при жените спечели Христина Пенева – СК „Акро Арт” – Габрово.

DSC02597„Мога да кажа, че съм възхитена от най-малката възраст от 8-годишни, които са многобройни просто, толкова много деца със всяка една изминала година броят им се увеличава, качеството и новото е много голямо. Следвашите 9-10 г. доста стъпала нагоре са извървяли децата от миналата година от финала. 11-12-годишните вече там имаме и рутинирани състезатели, които догодина ще участват на световното 2017. 13-14 години там имаме няколко прекрасни състезателя, които виждам след всяко изминало състезание и месец подготовка как си покачват нивото и вече младежката възраст и мъже, и жени мога да кажа, че разполагаме с прекрасен потенциал, добри състезатели, на много високо ниво, просто ни предстои много работа”, коментира състезанието националния треньор Мариана Макулова.

DSC02597След държавното първенство Федерацията ще определи националния отбор за подготовка за световното първенство по скокове на батут през 2017 г.   „Догодина имаме световно първенство, предоставено на България през месец ноември, за мъже и жени, юноши и девойки. Това позволява нашите спортисти да бъдат по-мотивирани и да се готвят по-добре и треньорите за постигане на по-добри резултати”, каза председателят на Федерациьята по скокове на батут Стоян Димитров, който е родом от Ямбол.

DSC02599 DSC02602 DSC02609 DSC02610 DSC02620 DSC02622 DSC02637 DSC02644 DSC02655 DSC02660 DSC02664