Ямболска състезателка по борба стана шампион за девойки

kolona 1Ямболската състезателка по борба Юлияна Янева спечели шампионска титла при девойките на държавния личен шампионат по борба, който се проведе в Горна Оряховица. Тя успя да победи своите съпернички в категория 63 кг и се класира първа сред десетте претендентки в нейната категория. Юлияна е състезателка на клуб „Борба и самбо” в Ямбол с треньор Михаил Ангелов. Тя стана спортист номер 2 на Ямбол за 2016 г. В Горна Оряховица на  държавния личен шампионат за момичета, кадетки и девойки участваха 180 състезателки от 40 клуба в страната.

Най-доброто й лично постижение досега е бронз на световното първенство по борба за кадетки през 2014 г., когато тя спечели престижното отличие след възстановяване от тежка операция. Юлияна доказа, че желанието й за развитие и победа е по-голямо и продължава да тренира и побеждава с хъс.