Юношите на БК „Тунджа” с летящ старт на финалите

тунджа19Баскетболистите на „Тунджа” във възрастта до 19 години тръгнаха мощно във финалите на държавното първенство, провеждащи се в Ботевград. Възпитаниците на треньора Валери Бъчваров срещнаха в първия си мач бургаския „Делфин” и го биха с разлика от 33 точки-80:47.

До полувремето нещата не вървяха лесно, съперникът от Бургас поддържаше равновесието на терена и „Тунджа” се прибра на почивката с аванс само от 2 точки-37:35. Подновяването на играта обаче рязко промени ситуацията-ямболският тим просто прегази „делфините”, като дръпна в третата четвърт с 18:7, а в последните 10 минути направи съперника напълно безпомощен-25:5.

Страхотен мач изигра централният нападател Андрей Иванов, който завърши с 20 точки и уникалните 21 борби. Крилото Росен Иванов наниза 16 точки и хвана 6 борби, а Александър Драгоев се отчете с 11 точки.