Шести национален конкурс за рисунка „Моето АЗ“

DSC05917На 19 юни 2017 година, в тунджанското село Роза бяха отчетени резултатите от Шестия национален конкурс за млади художници „Моето аз”. На церемонията се връчиха и награди отличените участници.

Организатори на конкурса, организиран в памет на младата и даровита местна художничка Мими Гърбачева, са община „Тунджа” и читалище „Светлина – 1929”, с. Роза.

DSC05918Сред гостите бяха председателят на Общински съвет „Тунджа“ Георги Петров Георгиев, кметът на селото Марко Стоянов, Димитър Димитров – директор на дирекция „Хуманитарни дейности“ в общината, Татяна Стоянова – началник на отдел „Култура и други хуманитарни дейности”, майката на Мими Гърбачева – Стоянка Гърбачева, участници в конкурса, общественици, родители, млади почитатели на изобразителното изкуство.

DSC05919При откриването председателят на читалището Цонка Добрева припомни целта на конкурса – да се популяризира изобразителното изкуство, а участниците в него да са намерили своето АЗ и да са избрали това изкуство за своя професия. Тя с вълнение сподели факта, че конкурсът всяка година набира все повече популярност, тъй като изпратените творби нарастват, като през 2015 г. са били 25, през 2016 г. – 54, а през 2017 г. са почти 100.

DSC05920Жури от художествена галерия “Жорж Папазов“ – Ямбол,  с председател Петър Тепсизов, определи класирането на участниците по възрастовите групи:

Първа възрастова група 7-11 години:

І награда – Цветелина Георгиева – 7 г., гр. Червен бряг;

ІІ награда – Велизара Браткова – 7 г., ДГ „Пламъче“ – гр. Ямбол;

ІІІ награда – Нелина Кърцова – „Ти Си Арт“- гр. София.    

DSC05922Втора възрастова група 12-15 години:

І награда – Елица Иванова – 14 г., ОДК – гр. Ямбол;

ІІ награда – Тони Костадинов – 13 г., ЦРД – гр. Червен бряг;

ІІІ награда – Надежда Новачева – 12 г., „Седмоцвет“ – гр. Ямбол;

Поощрителна награда – Виктор Кондов – 13 г., творческо ателие – гр. София.

DSC05924Трета възрастова група 16- 19 години:

І награда – Тенчо Бортоласов – 17 г., ОДК „Св. Иван Рилски“- гр. Казанлък;

ІІ награда – Малина Иванова  -16 г., ОДК „Св. Иван Рилски“ – гр. Казанлък;

ІІІ награда – Деница Господинова – 16 г., ОДК „Св. Иван Рилски“ – гр. Казанлък.

Четвърта възрастова група 20 – 26 години:

DSC05925  І награда – Силвия Ганчева – 24 г. с картината „Рибарски вечери“;

ІI награда – Силвия Ганчева – 24 г. с картината „На кея“;

ІII награда – Надежда Николова – 26 г. – с. Гавраилово, област Сливен.

Плакети, дипломи и награди на всички отличени връчиха председателят на Общинския съвет „Тунджа“ Георги Петров Георгиев, кметът на с. Роза – Марко Стоянов, Димитър Димитров и Татяна Стоянова.

DSC05929 DSC05931 DSC05933 DSC05934 DSC05938 DSC05939

About the Author :

Leave a reply