Шампионска титла за ямболските момчета на баскетбол

19511249_1085684884865154_6195204086148595813_nЗлатните медали спечелиха в неделя, 1 юли, момчетата на баскетболния ”Тунджа”, надигравайки на финала „Черно море Тича” с 84:70.

Двубоят съдържаше интрига, за разлика от предишните двубои на нашия отбор, който не позволяваше на съперниците си и намек за обрат. „Черно море Тича” изоставаше след първата четвъртина с 4 точки, на полувремето момчетата на треньора Стойо Чолаков качиха аванса си на 9 точки. В третата част обаче тимът на Варна свали малко от изоставането си и влезе в последната четвърт с пасив от 6 точки.

Отборът на домакините на финалния турнир изигра перфектно последната и решителна част като фиксира 20:11, а крайният резултат бе 84:70. Страхотен мач изигра Николай Нинов, завършил с 33 точки. Кънчев вкара за титлата 16 точки, а Герганов помогна с 13 точки.

В целия турнир „Тунджа” не само не допусна загуба, но победите му бяха категорични, така че не остана и най-малкото съмнение кой заслужава златните медали.