ФК „Елхово” пое глътка въздух след победа в Стара Загора

za-330x220Тимът на Елхово постигна първа победа като гост в първенството на Югоизточната „В” лига. В мач от 12 кръг елховлии надиграха неочаквано „Верея”/Стара Загора/ с 2:3. Новакът в трета дивизия губи на почивката с 1:0, но след подновяването на играта воденият от треньора Димитър Иванов тим започва да накланя везните към себе си.

В 57 минута Димитър Баев реализира дузпа и „Елхово” изравнява резултата. Идва и груба грешка на защитник на „Верея”, която не пропуска да накаже един от голаджиите на клуба от приграничната община – Калоян Ангелов. Така дебютантът изцяло обръща срещата, а в даденото от съдията триминутно продължение резулатът стига до 1:3 в полза на „Елхово”,  „Верея” връща едно попадение, за да приключи мачът при 2:3.

С тези три точки „Елхово” се придвижи доста напред в таблицата и сега е на 11 място с актив от 13 точки.

Другият представител на Ямболска област в първенството на Югоизточната „В” лига , „Ураган”/Бояджик/, претърпя тежка загуба при гостуването си в Пловдив на „Марица” – 4:0 и е чак на 15 позиция.