ФК „Ботев“ – Болярово закри сезона с победа над ФК „Межда“ и завършва на пето място в класирането

1С изразителна победа над ФК „Межда“ – село Межда завърши есенния полусезон ФК „Ботев“ – Болярово – град Болярово с президент общинския кмет Христо Христов и треньор Димитър Славов.

Още през първото полувреме боляровци имаха превес и в средата му, една от атаките им завърши с попадение на Георги Христов във вратата на гостите.

На полувремето, како и до средата на второто полувреме резултатът се запази 1:0, въпреки усилията на боляровци и няколкото пропуска. Втори гол след средата на втората част отбеляза Димитър Станков, а заслуга за това имаше Стоян Недев, на когото може да се отдаде заслуженото за чудесната асистенция. Почти в края на срещата, отново Митко Станков бе с точен за домакините от Болярово. Малшанс и няколко пропуска го лишиха от възможността за хеттрик, но и с този резултат (3:0) боляровци имаха повод за радост – едно добро закриване на полусезона.

IMG_7269Определено повод за радост е и петото място (започвайки сезона на незавидното осмо), на което се класират след приключването на този полусезон боляровци – с 18 точки, 28 отбелязани гола и 17 допуснати. Десет мача с шест победи ( ФК „Ботев“-Болярово – ФК„Межда“- с. Межда – 3:0; ФК „Ботев“-Генерал Инзово – ФК „Ботев“-Болярово – 0:3; ФК „Бенковски“-с. Зимница – ФК „Ботев“-Болярово – 2:9; ФК „Ботев“- Болярово – ФК „Спортист“-с. Роза – 4:1; ФК „Червена звезда“-с. Каменец“ – ФК „Ботев“-Болярово – 1:3; ФК „Ботев“-Болярово – ОФК „Стралджа“ -гр. Стралджа – 4:0), четири загуби (ФК „Ботев“-Болярово – ФК „Искра“-с. Симеоново – 0:2;  ФК „Тракиец“-с. Кукорево – ФК „Ботев“-Болярово – 4:1; ФК „Ботев“- Болярово – ФК „Ямбол -1915“- град Ямбол – 0:3;  ОФК „Елхово“ -гр. Елхово – ФК „Ботев“–Болярово – 4:1) и нито едно равенство.

IMG_7266В края на първенството амбициите на „Ботев“ са не само да останат в първата шестица, но и да завършат максимално напред в класирането. Което е напълно логично предвид добрите им изяви през този определено силен за тях полусезон. Добър сезон определено за постоянните титуляри – капитанът Янчо Стоянов, Георги Христов, Григор Петров, Димитър Станков, Даниел Чолаков, Стоян Недев, Тодор Иванов, Тодор Панев и разбира се – вратарят Петър Гаргов, без чиито постоянни указания момчетата не биха били така уверени.

Да им пожелаем и успешно завършване на сезона и предни позиции в края на първенството!