Успех за Боян Асенов и за новите надежди на „Априлец”

pod chelen 2Националът Боян Асенов спечели купата за най-техничен боксьор на завършилия в Скопие международен турнир по бокс за мъже „Златен гонг“, съобщи неговият треньор Димитър Мутафов на традиционната пресконференция в община „Тунджа” на 12 ноември. Най-малкият от братята Асенови е станал първи в своята категория до 56 кг, след като на финала спечели срещу Леотрим Рексепи от Косово с прекратяване на срещата в третия рунд при 2:0 в негова полза.

Треньорът Димитър Мутафов съобщи и добрата новина, че на провелото се Държавно лично отборно първенство 2-ри кръг за ученици в Кърджали, спортистите Божидар Живков от с. Бояджик (категория до 54 кг.) и Кристиян Атанасов от с. Стара река (категория до 59 кг.) завоюваха втори места, а Желязко Илиев (категория до 40 кг.) се класира на пето място.

pod chelenВъзстановилият се от контузия Даниел Асенов е започнал тренировки.