„Ураган” не пропусна трите точки, Елхово падна у дома

ураган новаФутболистите на „Ураган”/Бояджик/ прибавиха три точки в актива си, след  като в събота, 29 октомври, надиграха с 2:1 „Борислав”/Първомай/. Още в осмата минута домакините откриха резултат с гол на защитника Иван Жечев, но противникът бързо върна попадението, след хубава атака по десния фланг на нападението си. „Ураган” продължи да търси своите възможности срещу добре селектирания тим на Първомай и в 32 минута Иван Иванов изведе домакините отново напред – 2:1.

Второто полувреме не донесе промяна в резултата, въпреки че тимът на „Ураган” има сериозни кадрови проблеми – контузени  и напуснали футболисти, което доведе до куриозната ситуация треньорът Румен Стоянов да застане на вратата в този мач.

Гостите се представят силно в първенството на  Югоизточната „В” група и това прави победата на „Ураган” още по-ценна. Съперникът на нашия представител е на седма позиция след загубата си, а спонсорираният от Иван Петров клуб е на 12 позиция с актив от 14 точки, при голова разлика 18:29.

За отбора на Елхово тринадесетият кръг от шампионата далеч не бе от най-добрите. Клубът от приграничната община загуби пред своя публика от лидера в класирането „Загорец”/Нова Загора/ с 0:2.„Загорец” наскоро оглави таблицата, измествайки от върха Общински футболен клуб „Карнобат” и добрата му форма правеше мачът в Елхово труден за домакините. Момчетата на треньора Димитър Иванов  са и дебютанти в трета дивизия, така че поражението няма как да е изненада.

Във временното класиране след „Загорец”, който има 30 точки, са „Карнобат” с 28 т. и „Марица /Пловдив/ с 27 точки.