Тайсъна от Кукорево загуби в Баку на четвъртфинал

Daniel_Asenov_Mi6o_TakovЕдинственият представител на Ямбол и Ямболска област в бокса на Европейските игри в Баку, Даниел Асенов от БК „Априлец”/Бояджик/, отпадна на четвъртфиналите. Преди това едва 18-годишният състезател, боксиращ в категория до 52 килограма, постигна победа при старта си. Според специалистите Тайсъна от Кукорево е изиграл много добър двубой срещу съперника си в четвъртфиналите. Там той загуби с 1:2 съдийски гласа от Елвин Мамишзада  Той е боксьор на домакините на игрите Азербайджан, а и е много по-опитен от Асенов – на 23 години е. Битките в Баку бяха едни от първите, откакто Даниел излиза на ринга вече и при мъжете. Той е възпитаник на треньорите Димитър и Тодор Мутафови. Асенов е европейски шампион за юноши до 16 години от руския град Анапа-2013 и боксьор номер 1 на България за същата година.