Състезателите от СК „Диана” уцелиха четири златни медала

14470500_1181108091960780_8159619140340654135_nНа завършилото в София Държавно първенство по спортна стрелба с малокалибрен пистолет, състезателите на Стрелкови клуб „Диана”/ Ямбол/ с треньор Георги Стоянов спечелиха четири златни, един сребърен и два бронзови медала.

Шампион при мъжете в бързата стрелба с пистолет 2х30 изстрела на 25 метра е Борис Кукучев. Борис Кукучев се завърна тази година на огневия рубеж след двегодишно прекъсване, като досега участваше в състезанията с пневматичен пистолет, а тази година във вътрешните турнири на малокалибрено оръжие записа и два отлични резултата от 576 точки.

В петдневния маратон на държавното първенство с малокалибрено оръжие от състезателите на Стрелкови клуб „Диана” с шампионски титли в стрелбата с пистолет на 50 метра при юноши старша и юноши младша възраст се завърнаха и Атанас Чакалов, и Петко Турлаков. Двамата спечелиха титлите на България и на пневматичен пистолет през зимата.

Димитър Драголов спечели за втора поредна година титлата в стрелбата 30+30 изстрела спортен пистолет на 25 метра за юноши младша възраст. Възпитаникът на Спортно училище “Пиер дьо Кубертен“ –Ямбол Христо Дойнов за трета поредна година е вицешампион при юношите старша възраст в бързата стрелба с пистолет 2х30 изстрела на 25 метра.

В същата дисциплина, бърза стрелба с пистолет при юноши старша и юноши младша възраст, с бронзови отличия са Атанас Чакалов и Петко Турлаков. Чакалов спечели и бронз на 30+30 изстрела спортен пистолет на 25 метра за юноши ст. възраст.

Стрелкови клуб „Диана”/Ямбол/ в състав: Георги Михалев, Димитър Драголов и Петко Турлаков е отборен шампион в стрелбата с пистолет на 50 метра при юноши младша възраст.