Стрелците от „Диана” се върнаха с кошница медали

19433801_1527647530640166_1232000114_nОт 13 до 18 юни в Търговище се проведе държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие за всички възрасти. СК „Диана – спортна стрелба“-Ямбол  участва със състезатели във всички дисциплини на стрелбата с пистолет и защити позициите си на водещ център в това оръжие в страната.

В стрелбата със спортен пистолет за момчета, първият си медал-бронзов, от държавно първенство спечели Петко Митев. Отборът на СК „Диана –по спортна стрелба“ – Ямбол в състав: Митев, Калоян Калчев и Пламен Симеонов спечели отборната титла, а при момичетата  на пистолет Мадлен Христова се класира четвърта.

При юношите младша възраст Петко Турлаков спечели сребърен медал в дисциплината 50 метра пистолет свободен образец и бронз в бързата стрелба с пистолет на 25 метра.

При юношите старша възраст Атанас Чакалов е шампион в бързата стрелба с пистолет на 25 метра,втори е съотборникът му Димитър Драголов. Двамата си размениха класирането в дисциплината спортен пистолет – Драголов е шампион , а Чаколов вицешампион.

Атанас Чакалов завоюва и втора титла от първенството – в стрелбата на  50 метра с пистолет свободен образец, като третото място и бронзовият медал спечели отново състезател на СК „Диана – по спортна стрелба“-Ямбол, Георги Михалев.

За втора поредна година шампион в бързата стрелба с пистолет на 25 метра при мъжете е Борис Кукучев , добре познато име в ямболски спорт, класиран сред десетте най-добри спортисти на нашия град.