„Спартак си върна за загубата в зала „Диана”

95235-99045dd8988ce55b8e6ded7398db45de.jpg.620x350_q85_cropБаскетболният „Ямбол” загуби лесно при гостуването си в четвъртък на „Спартак” /Плевен/ с разлика от 26 точки – 92:66. Още след първите десет минути нашият тим изостана чувствително- 31:11, а спечелването на втората четвърт от момчетата на Петър Петров бе минимално и на почивката „Ямбол” се оттегли с пасив от 17 точки.
След подновяването на играта „Спартак” имаше инициативата и нито за момент не даде надежда на гостите. Воденият от Александър Дяковски отбор отново бе със страхотен мерник от тройката и наниза 17 изстрела от далечната дистанция.

„Ямбол” отстъпи значително и при борбите, той спечели едва 29 борби срещу 42 на съперника си.

Най-добър за домакините бе тежкото крило Димитър Маринчешки, бившият състезател на „Ямбол” вкара 21 точки и овладя 13 борби, с което стана играч на мача. Лекото крило Константин Коев също наниза 21 точки.

За гостите от „Ямбол” най-много точки вкара центърът Върбанов – 18, като той спечели и 9 борби. Гардът Венцислав Петков завърши с 12 точки, а Стоян Петков вкара 11 точки.

Жълто-сините в този мач играха без контузения Цветослав Острев, а освен в борбите и в стрелбата от далечно разстояние, те отстъпиха чувствително и в асистенциите.

Това бе четвърта поредна загуба за „Ямбол”, който попадна в много лоша серия след като падна у дома от „Черно море Тича”, а в миналия кръг не можа да надиграе и най-слабия тим в Лигата „Левски 2014”.

Последният мач за 2016 година на „Ямбол” е на 29 декември в зала „Диана” срещу „Берое”.