Слабо представяне на юношите до 19 г.

k2Много слабо се представиха на финалния турнир за юноши до 19 години баскетболистите на „Тунджа”, ръководени от треньора Румен Шопов. В предварителната група на финалите нашите състезатели загубиха с 20 точки разлика първия си мач от ЦСКА, след това съумяха да победят, ала в третия мач паднаха тежко и от формацията на „БУБА баскетбол”. Тези поражения пратиха възпитаниците на Румен Шопов в борбата от пето до осмо място, където те продължиха с неубедителното се представяне.В последния си двубой от финалите на държавното първенство, юношите на нашия клуб отстъпиха и пред столичния „Левски”.

По-добре се изявиха баскетболистите ни до 14 години, които играха турнир за Купата на Българската федерация по баскетбол. Те се класираха на трето място, като в спора за бронзовите медали надиграха връстниците си от „Балкан” /Ботевград/, където се проведе състезанието.

Такива турнири се провеждат за първи път и са удачни, тъй като правят по-пълен спортният календар на подрастващите.