Свирепата защита на „Балкан” покоси „Ямбол” в зала „Диана”

DSC04065„Ямбол” понесе поражение от вицешампиона „Балкан” в зала „Диана” в мач от 16 кръг на елитното ни първенство с резултат 62:55. Гостите демонстрираха през целия мач жестока защита, която затрудни изключително много състава на домакините и те изоставаха в резултата през целия двубой.

Всяка точка за „Ямбол” в първата четвърт, а в следващия период от срещата, идваше много трудно, воденият от Небойша Видич тим на Ботевград спазваше изключителна тактическа дисциплина, като дублираше почти непрестанно центъра на домакините Върбанов. Неутрализирали до голяма степен един от асовете в състава на жълто-сините, за гостите не бе неуютно в зала „Диана”, в която иначе често през годините са надигравани.

DSC04076Не само централния нападател на „Ямбол” бе захапан свирепо, малко поле за маневриране бе оставено и за периферните играчи на домакините. Все пак именно те, и най-вече Острев и Говедаров, вложиха много усилия да свалят разликата.

„Балкан” водеше с 10 точки през втората четвърт, „Ямбол” съумя на няколко пъти да стопи до 4-5 точки изоставането си, в последната четвърт дори свали до 1 точка, но нито веднъж не успя да вземе аванс.

Много силно за зелените от Ботевград се представиха легионерите им – Секулович вкара 16 точки и овладя 8 борби, а Душан Цветкович постигна 14 точки.

DSC04080Много слабо се представи за домакините крилото Евгени Иванов, а при крайно късата пейка на „Ямбол” всеки състезател, който играе под равнището си прави нещата за краен успех на отбора много трудни.

„Ямбол” срещна огромни трудности при личната защита на вицешампионите, но не се предаде без бой и се вдигна на няколко пъти в опит да обърне нещата. При максималната концентрация на тима от Ботевград и дългата и равностойна скамейка, с която разполагаше Видич, победата отиде при неговия тим.

За домакините най-резултатен бе гардът Острев с 14 точки, капитанът Говедаров приключи с 13, по 12 вкараха Върбанов и Венцислав Петков.

Много работа свърши в подкошията Стоян Петков, който овладя 16 борби срещу клуба, в който игра през миналия сезон, ала тежкото крило отбеляза едва 2 точки.

DSC04087„Ямбол” приключи с изключително нисък процент на успеваемост за две точки, само 28 процента, срещу 44 процента за съперника му.

Ниската резултатност в мача бе следствие на много силната игра в защита, не само на „Балкан”, а и на „Ямбол”. В двубоя между треньорите, Небойша Видич надлъга Петър Петров, а крайно лошата серия от осем поредни загуби на домакините прати отбора на последната позиция в класирането след този кръг с 3 победи и 11 поражения.

DSC04096DSC04074 DSC04104 DSC04113 DSC04122 DSC04123 DSC04129 DSC04137 DSC04152 DSC04157 DSC04159 DSC04163