Само с Говедаров „Ямбол” нямаше как да изпоти шампиона

DSC07495Баскетболистите  на „Ямбол” отпаднаха от плейофите след като в събота, 29 април, отстъпиха в зала „Диана” с 71:85 пред „Лукойл-Академик” и серията от четвъртфиналите стана 2:0 за „студентите”.

Капитанът и ветеран в тима на „Ямбол” Станислав Говедаров даде цялото си майсторство и спортна злоба и държа отбора все пак на линия, но получи твърде малка подкрепа от съотборниците си.

DSC07516Въпреки че постигна 11 точки и хвана 7 борби, центърът Върбанов имаше неудачен ден, за което основна вина има американецът Стив Зак, който не спря да се движи нито за секунда, докато бе на терена. При ротацията му с Денис Агре, бивш играч на домакините, и Върбанов вкарваше, но умората се чувстваше осезателно у гиганта на „Ямбол”.

В зала „Диана” публиката видя цяла флотилия срещу една лодка, толкова много класни чужденци плюс бивши и настоящи български национали бяха на паркета, че нямаше как „Ямбол” да върне интригата в серията.

DSC07521Все пак жълто-сините загубиха първата четвърт със 7 точки, през втората на два пъти свалиха разликата, която бе станала двуцифрена и на полувремето се прибраха при все още нерешен мач – 39:51.

Изоставане от 12 точки момчетата на треньора Петър Петров са наваксвали, ала съперникът бе концентриран, поддържаше постоянно свежи състезатели, тъй като има баскетболисти за повече от две петорки.

DSC07532Срещу щатния шампион на България може да се постигне победа само ако всички от противниковия отбор се надскочат. В редиците на „Ямбол” не вървеше играта на Венци Петков и Стоян Петков, а това са възлови фигури, които дори и гладиатор като капитана Говедаров не може да компенсира.

Плеймейкърът на домакините вкара едва 6 точки и имаше много нисък коефициент на полезно действие , само 1 пункт. Железният Стоян Петков не се чувстваше уверен срещу съперници като Корниенко и Димитър Димитров,и завърши с 4 точки и 5 борби, което за него е нищо.

Гардът Острев направи поредното си добро включване, Евгени Иванов тръгна кошмарно и едва в края на срещата показа защо е в основната петица на треньора Петров.

DSC07536„Лукойл-Академик” нанесе решителния си удар през третата част, след която водеше вече с 21 точки – 55:76. При този развой на мача „студентите” направиха по-лежерна последна четвъртина и така разликата падна до крайното 71:86.

Топ реализатори за „Ямбол” станаха Говедаров с 21 точки, следван от Върбанов с 11 и Чолаков с 8 точки.

За гостите Виктор Корниенко вкара 16 точки, Димитър Димитров се отчете с 14, Дани Гибсън с 13, Антъни Бийн с 10, Божидар Аврамов с 9 точки.

Така шампионите са вече на полуфиналите, където чакат победителя от Балкан-Рилски спортист.