Рекорден брой участници в конкурса на Община Ямбол „Коледа“

Ямбол, 17.11.2023 г.

В навечерието на Рождественските празници 1002 деца подкрепиха със свои рисунки благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“, като се включиха в тазгодишния конкурс „Коледа“. Радостното е, че с всяка изминала година броят на творбите се увеличава, което от една страна стимулира младите таланти, а от друга прави все повече семейства съпричастни към каузата да помогнем на тежко болни ямболски деца и младежи, коментираха от оценителната комисия. Като сравнение през 2021 г. броят на рисунките беше 600, през 2022 г. – 773, а сега са 1002.

В тазгодишния конкурс са наградени 115 от авторите, а рисунките им бяха отличени от комисия в състав: Петко Йорданов – художник и директор на Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Петър Тепсизов – художник и уредник в Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол; Диана Димитрова – директор на дирекция „Култура, спорт, младежки дейности, туризъм и връзки с обществеността“ в Община Ямбол; Елена Куманова – управител на Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол и Павлина Сърбова – художник и експерт в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол.

Наградите ще бъдат връчени на 1 декември от 17:30 часа в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол.

Коледните картички на кмета на Община Ямбол ще бъдат с рисунките на Генади Минчев (5 г., ДГ „Червената шапчица“), Мариана Стоянова (III кл., НУ „Проф. П. Нойков“) и Виктория Христова (VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“), които бяха класирани на първо място в трите възрастови групи и съответно получават и награда от 100 лева.

Коледната картичка на председателя на Общински съвет-Ямбол ще е с рисунката на Велиян Иванов (IV кл., ОУ „Николай Петрини“), а на рекламните материали на фестивал „Ямболски коледарски буенек“ – 2023 ще бъде отпечатана творбата на Симона Михайлова (VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“).

Картичките, които ще се разпространяват с благотворителна цел за набиране на средства във фонда на кампанията „Подай ръка, спаси живот“ тази година ще са с рисунките на Александра Йорданова (5 г., Школа „Блик“), Катерина Танева (6 г., ДГ „Свобода“), Доника Тодорова (I кл., НУ „Проф. П. Нойков“), Даная Найденова (II кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“), Хрисия Саханджиева (II кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“), Данаил Иванов (IV кл., ОУ „Николай Петрини“), Лилия Рибарова (V кл., ОУ „Любен Каравелов“), Радмила Мангелова (V кл., ОУ „Любен Каравелов“), Гергана Иванова (VI кл., ОУ „Йордан Йовков“) и Йоана Георгиева (VII кл., ОУ „Любен Каравелов“). Картичките ще струват 2 лв. и ще се продават в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол и търговски обекти, които подкрепят кампанията.

С грамоти журито отличи още:

I Възрастова група (подготвителни групи)

  1. Миа Георгиева – 5 г., ДГ „Слънце“
  2. Хрисия Донева – 6 г., ДГ „Слънце“
  3. Моника Вълева – 6 г., ДГ „Слънце“
  4. Дария Илиева – 6 г., ДГ „Пламъче“
  5. Силвия Димова – 6 г., ДГ „Пламъче“
  6. Дана Ковачева – 6 г., ДГ „Пламъче“
  7. Адриана Христова – 6 г., ДГ „Пламъче“
  8. Анжелика Динева – 6 г., ДГ „Пролет“
  9. Мирчо Йорданов – 6 г., ДГ „Пролет“
  10. Митка Асенова – 6 г., ДГ „Пролет“
  11. Илия Христов – 6 г., ДГ „Пролет“
  12. Светозара Карапетрова – 5 г., ДГ „Свобода“
  13. Александър Дечев – 6 г., ДГ Свобода“
  14. Дария Илиева – 6 г., ДГ „Свобода“
  15. Никола Колев – 6 г., ДГ „Свобода“
  16. Михаела Колева – 6 г., ДГ „Свобода“
  17. Пламена Иванова – 6 г., ДГ „Биляна“
  18. Денислава Златева – 6 г., ДГ „Биляна“
  19. Тея Михалева – 5 г., ДГ „Биляна“
  20. Василена Димитрова – 6 г., ДГ „Биляна“
  21. Петя Славова – 6 г., ДГ „Биляна“
  22. Йоан Колев – 6 г., ДГ „Биляна“
  23. Михаела Калчева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  24. Емилия Радичкова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  25. Ивон Петрова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  26. Виктор Халил – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  27. Ема Василева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  28. Веселин Рибаров – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  29. Константин Данев – 6 г., ДГ „Червената шапчица“
  30. Александър Петров – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  31. Мелани Русенова – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  32. София Видева – 5 г., ДГ „Червената шапчица“
  33. Росен Кабаков – 5 г., ДГ „Щастливо детство“
  34. Катрин Нейкова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“
  35. Мартин Петков – 6 г., ДГ „Щастливо детство“
  36. Виктория Тодорова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“
  37. Георги Георгиев – 5 г., ДГ „Валентина“
  38. Никола Михайлов – 6 г., ДГ „Валентина“
  39. Габриела Иванова – 6 г., ДГ „Валентина“
  40. Иван Нойков – 6 г., ДГ „Валентина“
  41. Тереза Райкова – 6 г., ДГ „Валентина“
  42. Никол Николова – 5 г., ДГ „Радост
  43. Тина Илчева – 5 г., ДГ „Радост“
  44. Кристиян Иванов – 6 г., ДГ „Радост“
  45. Симона Цвяткова – 6 г., ДГ „Радост“
  46. Стефани Кръстева – 6 г., подготвителна група ОУ „Николай Петрини“
  47. Даная Стоянова – 6 г., подготвителна група ОУ „Николай Петрини“
  48. Андон Иванов – 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“
  49. Йорданка Янкова – 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“
  50. Асен Атанасов – 6 г., подготвителна група ОУ „Йордан Йовков“
  51. Памела Атанасова – 6 г., подготвителна група ОбУ „Доктор Петър Берон“
  52. Марийка Василева – 6 г., подготвителна група ОбУ „Доктор Петър Берон“
  53. Йоана Тодорова – 5 г., НЧ „Зора – 1945“, ателие по рисуване
  54. Крисия Стоянова – 6 г., ОДК – Ямбол
  55. Ралица Славова – 6 г., Школа „Блик“
  56. Ивайла Петкова – 6 г., Школа „Слънце“

 

II Възрастова група (от І до ІV клас)

  1. София Стоянова – IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“
  2. Симона Чанкова – IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“
  3. Андреа Лазарова – IV кл., НУ „Проф. П. Нойков“
  4. Константин Кънев – IV кл., Школа „Слънце“
  5. Ангелина Илиева – IV кл., ОбУ „Д-р Петър Берон“
  6. Виктория Георгиева – I кл., ОУ „П. Р. Славейков“
  7. Моника Димитрова – I кл., ОУ „П. Р. Славейков“
  8. Нарциса Русева – IV кл., ОУ „П. Р. Славейков“
  9. София Тодорова – I кл., ОУ „Любен Каравелов“
  10. Натали Дянкова – I кл., ОУ „Любен Каравелов“
  11. Даниел Христов – IV кл., ОУ „Любен Каравелов“
  12. Полина Динева – IV кл., ОУ „Любен Каравелов“
  13. Златомир Зафиров – III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  14. Анабел Николова – III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  15. Деница Кунева – III кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  16. Димитър Маринов – I кл., ОУ „Николай Петрини“
  17. Доротея Иванова – I кл., ОУ „Николай Петрини“
  18. Гая Колев – II кл., ОУ „Николай Петрини“
  19. Кристияна Иванова – II кл., ОУ „Николай Петрини“
  20. Методи Вълков – IV кл., ОУ „Николай Петрини“
  21. Стела Желева – IV кл., ОУ „Николай Петрини“
  22. Христо Божидаров – III кл., ОУ „Христо Смирненски“
  23. Мая Панайотова – I кл., ОДК – Ямбол
  24. Евгения Динева – II кл., ОДК – Ямбол

 

III Възрастова група (от V до VІІІ клас)

  1. Десислава Дечева –V кл., ОУ „Николай Петрини“
  2. Пламена Райчева – VI кл., ОУ „Николай Петрини“
  3. Кристиан Колев – VI кл., ОУ „Николай Петрини“
  4. Сиана Николова – VI кл., ОУ „Николай Петрини“
  5. Мартин Райчев – VI кл., ОУ „Николай Петрини“
  6. Ралица Ковачева – VII кл., ОУ „Николай Петрини“
  7. Рая Мандалиева – VI кл., СУ „Св. Климент Охридски“
  8. Ванеса Георгиева – VI кл., СУ „Св. Климент Охридски“
  9. Кристияна Колева – VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“
  10. Карина Довган – VIII кл., СУ „Св. Климент Охридски“
  11. Красиана Джелебова – V кл., ОУ „П. Р. Славейков“
  12. Мая Петкова – V кл., ОУ „Любен Каравелов“
  13. Елена Вълкова – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“
  14. Михаела Георгиева – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“
  15. Осман Осман – VIII кл., ПГ по ПСТТ „Н. Й. Вапцаров“
  16. Зорница Димитрова – VIII кл., ПГ по лека промишленост, екология и химически технологии
  17. Валерия Димитрова – VIII кл., ГСАГД „Кольо Фичето“
  18. Ани Ангелова – VIII кл., ПГ „Васил Левски“
  19. Симона Атанасова – V кл., ПМГ „Атанас Радев“
  20. Радина Бъчварова – VI кл., ПМГ „Атанас Радев“
About the Author :