Певицата Мариана Попова сред журито на фестивала “Песните на Европа” в читалище “Зора”

60748018_2041988369437441_8785077311562055680_nНа 18 май 2019 г., от 10.00 часа, в зрителната зала на Народно читалище „Зора-1945”  се проведе второто  издание  на  Ученическият фестивал „Песните на Европа”. В него  участваха около 170 ученици от Ямбол и областта, Стара Загора, Свиленград, Варна, Елхово и Шивачево.

Фестивалът бе организиран от Народно читалище “Зора-1945”, с финансовата подкрепа на община Ямбол.

Индивидуалните изпълнители и вокалните групи бяха разделени в четири възрастови групи от 5 до 19 години.

60496611_418216282331831_6295858633536176128_nАвторитетно жури бе с председател Мариана Поповаизвестна българска певица и членове:  – Цветомира Гицова – оперна певица, сопран в камерен ансамбъл „Дианополис”, със сценични изяви в Европа, Америка и Азия и Божидара Божилова – артист-солист ще отличи по три колектива и трима индивидуални изпълнители от всяка  възрастова група.

В конкурса се състезаваха 33 индивидуални участници и 9 вокални групи.

Участниците във фестивала получиха грамоти, а на отличените бяха връчени дипломи, предметни и  парични награди.

60812523_441825706391422_3512247645613588480_nИзложба-базар на традиционни сувенири беше проявата, съпътстваща събитието.

Ето и класирането на участниците:

ИНДИВИДУАЛНИ  ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

  Първа възрастова група:

І награда: ВД  Диана Танчева и Милана Велева ДГ ”Надежда”- гр. Елхово

61051145_296616607882796_4868540533200388096_nІІ награда:  Моника Станчева Костадинова ДГ ”Пламъче” –гр. Ямбол

Втора  възрастова група:

І награда:  Александра Николова – ОУ ”Любен Каравелов” – Ямбол

ІІ награда: Йоана Ташева – ДМФ ”Звездопад” – Стара Загора

ІІІ награда:  Ивет Атанасова – ДМФ ”Звездопад” – Стара Загора

ІІІ награда:  Джанина Николова – ОУ ”Св. Паисий Хилендарски” – Елхово

60572965_832839720425932_434817210532233216_nТрета възрастова група:

І награда: Маги Марио Панайотова – НЧ „Зора-1945” гр. Ямбол

І награда: Наталия Ковачева –  ОУ „Николай Петрини” гр. Ямбол

ІІ награда: Зара Тихомирова Узунова – НУМСИ „Хр. Морфова” -гр. Стара Загора

60557458_438824250228256_4878023632011395072_n III награда: Джона Джеймс Хендерсън –  ОУ „Христо Ботев”  – с. Войника

III награда: Натали Грозева – I ОУ „Иван Вазов” НЧ „Просвета-1870” Свиленград

Четвърта възрастова група:

І награда:   Поля Димитрова –   ПГ „Св. Климент Охридски” гр. Елхово

ІІ награда: Пейти Димитрова –  НЧ „Зора-1945”

60398607_774081956321449_8445894376873263104_nІІІ награда:  Атина Божилова – ОДК Ямбол

 ВОКАЛНИ ГРУПИ:

 Втора  възрастова група:

І награда:  ВГ ”Еленчета” – ОУ ”Любен Каравелов” – Ямбол

Трета възрастова група:

І награда: ВД  Даная Димова и  Симона Ненова – гр. Стара Загора

І награда:  ВС „Усмивки” Общински детски комплекс – гр.  Ямбол

ІІ награда:  ВГ „Звездичките” ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”    с. Зимница

III награда:  ВГ „Каравела”  СУ „Г. А. Каравелов”    гр. Шивачево

 

Четвърта възрастова група:

І награда:  Трио „Каравела” – СУ „Г. А. Каравелов”  гр. Шивачево

ІІ награда: ВГ „Пятничета” НЧ „Зора-1945” гр. Ямбол

ІІ награда: ВГ „Вдъхновение” гр. Елхово

За добро представяне:

Йоанита Божилова – ОДК Ямбол

Мария Костадинова – ПМГ „Атанас Радев” – Ямбол

Ния Щерева – ОДК -Ямбол

 

 

 

About the Author :

Leave a reply