Павел Маринов с победа за Коледа

ПавелТръгналият в баскетбола от Ямбол Павел Маринов и неговия клуб „Питещ” постигнаха нов успех в румънското първенство. Тимът на българина гостува на столичния Динамо /Букурещ/ малко преди Коледа и записа важен успех със 72-64, за да запази добра позиция. „Питещ” е с баланс 8-5 и заема второто място, но има повече мачове от следващите два в класирането.
Домакините започнаха по-добре и спечелиха първата част със 7 точки разлика, но до почивката „Питещ” обърна. След третата част разликата стигна до 10 точки, а в последните минути гостите удържаха напора на съперника. Павел Маринов бе на терена 34 минути, в които бе сред най-добрите изобщо. Игралият няколко сезона с екипа на родния Ямбол бивш национал приключи със 17 точки, 8 борби и 7 асистенции.