Павел Маринов със страхотна игра срещу „Тимишоара”

Pavel Marinov -Възпитаникът на клуб „Тигър” и на „Ямбол” Павел Маринов игра страхотно в поредния кръг от елитното първенство на Румъния. Въпреки че 29-годишният екснационал наниза 27 точки и даде 6 асистенции, тимът му „Питещ” падна от „Тимишоара” с 90:97.

Toва бе 17-то поражение за „Питещ”, който има на сметката си и 11 победи, като в класирането е на шесто място. На 11 април (вторник) клубът на Павката гостува на третия в подреждането „Стяуа”/Букурещ/.
Маринов изигра 33 минути в мача срещу „Тимишоара” като тръгна в стартовия състав. „Питещ” започна добре срещата като имаше лек превес в първия период. Съперникът обаче затегна защитата и на почивката водеше с 10 точки – 53-43. Клубът на Павел Маринов свали малко разликата след подновяване на играта, но до края не успя да обърне мача. Най-резултатен за съперника с 22 точки бе Младен Джерович.

В момента само Маринов от ямболската детско-юношеска школа играе в чужбина. 199-сантиметровият ас преди това защитава цветовете на „Ямбол”, с който на два пъти спечели бронзовите медали, на „Балкан”, както и на „Берое” и „Лукойл-Академик”.

Този сезон е втори за Павката в елитното първенство на Румъния, миналата година той пак игра силно, но за „Динамо”/Букурещ/.