Очаквана загуба на „Ямбол” в Правец в първия плейоф

83891-ea923c8c9d2c0d2cefb9fa20de43a8b4Първият плейофен мач за сезон 2016/2017 завърши с убедителна победа на шампиона „Лукойл-Академик” над „Ямбол” с резултат 109:71.

Скъпата селекция на противника и класата му не даваха почти никакви шансове на нашия тим, но все пак разлика от 38 точки идва в повече, имайки предвид досегашното представяне на отбора ни, воден от Петър Петров.

Като домакини в Правец, баскетболистите на Тони Дечев установиха контрол над мача бързо и през цялото време увеличаваха аванса си. Така те са на победа от класиране на полуфинал. Вторият мач е в събота в Ямбол от 18 часа.

Още през първата четвърт „студентите” вкараха 30 точки и натрупаха двуцифрена преднина. Те качиха разликата до 17 точки на почивката, а през третата част я удвоиха. През последните 10 минути разликата скочи над 40 точки.

Домакините  имаха предимство във всички най-важни статистически показатели. Впечатление обаче прави огромната разлика при асистенциите: 36  срещу 14 на Ямбол, както и че повече от половината точки на победителите бяха вкарани от резервни състезатели – 55.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 15 точки бе възпитаникът на ямболската школа Павлин Иванов, а по 14 точки нанизаха Димитър Димитров, Бийн и Денис Агре, който през миналия сезон игра с екипа на Ямбол.

За нашия отбор най-силно се представи Стоян Петков, той вкара 18 точки и спечели 6 борби. Лекото крило Евгени Иванов този път игра добре и приключи с 13 точки, а гардовете Венцислав Петков и Станислав Говедаров вкараха съответно по 11 и 10 точки.

Загубата в Правец бе калкулирана, но остава гостуването на шампионите в зала „Диана”, където последния път те се измъкнаха от поражението изключително трудно.