Откраднаха озвучителната система на църквата „Успение на Пресвета Богородица“
На 8 февруари около 17:30 ч. в РУ- Ямбол е постъпил сигнал за установена кражба на озвучителна система от храм „Успение на Пресвета Богородица“. По първоначални данни деянието е извършено в периода 4-8 февруари 2018 г. На местопроизшествието е извършен оглед от дежурна оперативна група. Разследването по случая продължава, образувано досъдебно производство.
Отец Янко, председател на Църковното настоятелство на храма, уточни, че вероятно кражбата е извършена през деня, защото вечер храмът се охранява със СОТ. Освен озвучителната уредба крадците подготвили и други електрически уреди, които изнесли извън храма, но не успели да отнесат.
Църквата „Успение на Пресвета Богородица“ е първият новопостроен православен храм в Ямбол от 128 години насам. Той беше завършен и открит през 2016 г. и осветен през 2017 г.