Отборът на Милен Костов затрудни максимално лидера в класирането

50959452_348515889076191_5524484457089728512_nОтборът на ямболския баскетболист Милен Костов „Спортинг  Агата” затрудни максимално лидера в класирането на италианската серия Д, регион Сицилия – „Свинколати Милацо”, но все пак регистрира загуба като гост със 73: 68.  През по-голямата част от мача гостите водили в резултата. Милен Костов сподели за „Делник”, че малко не им е достигнало да изненадат лидера в класирането на негов терен, още повече, че той няма загуба като домакин. Имало е и много спорни отсъждания в полза на „Свинколати Милацо”.

За 32 минути на терена Милен Костов отбеляза 16 точки, спечели 8 борби и 4 асистенции. Той продължава да бъде най-резултатния играч за отбора си, макар да има по-малко мачове, защото започна сезона в друг отбор, но след това премина отново към „Спортинг  Агата”.

„Спортинг Агата” заема 5 място в класирането със 7 победи и 7 загуби. Следващият кръг отборът гостува на „Кастанея Месина” на 3 февруари.