Отборът на Милен Костов загуби в инфарктен мач след продължение

49938186_2215428698716447_5904760079793520640_nОтборът на Милен Костов „Спортинг Агата” загуби в инфарктен мач като гост срещу „Занела Чефалу” със 76:73 след продължение в 13-ти кръг на италианското първенство серия Д, регион Сицилия .

Мачът е започнал добре за домакините, първата част е завършила 19:10. Във втората (20:21) гостите са успели да намерят верния ритъм, но все още резултатът е бил в полза на домакините. В третата част (20:5) „Спортинг Агата” се е загубил съвсем и в края й е изоставал  с 24 точки, но в последната четвърт (6:29) успял да постигне невероятен обрат и да докара мача до продължение 65:65. В продължението 40 секунди преди края на мача отборът на Милен Костов е водел с 2 точки преднина, но домакините са изравнили, а в последната секунда играч на „Занела Чефалу” е вкарал buzzer beater от над 23 метра.

За 37 минути на терена Милен Костов е отбелязал 21 точки, спечелил е 4 борби, 1 асистенция, но за 5 фала е напуснал терена 50 секунди преди края на четвъртата част.

Той е най-резултатният играч на своя отбор не само в мача, а и в цялото първенство досега, като припомняме, че той се присъедини към „Спортинг Агата” по-късно, защото започна първенството в серия С в отбора на „Манфредония”.

Отборът му заема пето място в класирането с 6 победи и 6 загуби. В следващия кръг на 20 януари „Спортинг Агата” приема като домакин „Куз Палермо”.