Определиха победителите в конкурса за детска рисунка “Коледа”

0aa759a84ff4c04d68be3e69ae67eea5Ямбол, 16.11.2017 г.

Общо 736 рисунки постъпиха по обявения от община Ямбол традиционен конкурс на тема „Коледа”, информират от пресцентъра на община Ямбол. Комисия от ямболските художници Петър Тепсизов, Руслан Русев – Роко и Кольо Костов журира творбите и излъчи победителите в отделните категории.

При най-малките първо място бе присъдено на Десислава Дечева от ДГ „Свобода“. В групата І – ІV клас е отличена рисунката на Денислав Стоянов от НУ „Професор Нойков“, а при най-големите (V-VІІІ клас) наградата печели Джемиле Алиева Мустафова – V клас от ОУ „Йордан Йовков“.

Авторите на трите първи места ще получат парични награди в размер на 50 лева, а рисунките им ще бъдат отпечатани като коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол Георги Славов.

Рисунката на Елица Иванова Иванова – IX „а“ клас, ПГ „Васил Левски“ ще бъде използвана при изготвянето на рекламните материали за Коледарския празник – Ямбол 2017.

За коледна поздравителна картичка от името на председателя на Общински съвет Ямбол ще бъде отпечатана рисунката на Павел Павлов Корестилов от ДГ „Биляна“.

Комисията номинира и 10 рисунки, които ще бъдат отпечатани като коледни картички в благотворителната кампания на община Ямбол „Подай ръка – спаси живот”. Всяка година хиляди граждани, много институции и фирми се включват в инициативата. Събраните средства попълват фонда за подпомагане на тежко болни ямболски деца и младежи.

Тази година като коледни благотворителни картички ще бъдат разпространявани рисунките на:

I възрастова група (5-6 годишни):

Виктория Христова-6 години – клуб „Млад художник“ при НЧ  „Съгласие 1862“

Магдалена Иванова Корнакова-5 години, ДГ „Биляна“

Траяна Господинова Янкова-6 години, ДГ „Червената шапчица“

Ивон Атанасова Петрова-5 години, ДГ  „Пламъче“

II възрастова група (I-IV клас):

Симона Веселин Аврамова-III  „ г“ клас-НУ „ Св. Св. Кирил и Методий“

Маринела Пламенова Петрова- I „б“ клас, НУ „Професор Нойков“

Даяна Дианова Вълчева- I „ г“ клас-НУ „ Св. Св. Кирил и Методий“

Преслава Кънчева Давалашева-9 години, НУ „Професор Нойков“

III- възрастова група (V- VIII клас):

Даниела Красимирова Колева- V  клас, СУ „Св.Климент Охридски“

Дима Пламенова Петрова- V  „а“ клас, ОУ „Христо Смирненски“

Авторите на всички отличени творби ще бъдат наградени на специална церемония на 21 ноември, вторник от 17.30 часа в Художествена галерия „Жорж Папазов”. Рисунките на победителите, както и още 102 номинирани творби ще бъдат включени в тематичната изложба, която може да бъде видяна в ямболската галерия от 21 ноември до 9 декември.

About the Author :

Leave a reply