Община Ямбол обяви победителите в конкурса за детска рисунка „Коледа“

2 (1)Над 700 рисунки постъпиха по обявения от община Ямбол традиционен конкурс на тема „Коледа”. Днес комисия от ямболските художници Петър Тепсизов, Руслан Русев – Роко и Кольо Костов журира творбите и излъчи победителите в отделните категории.

При най-малките първо място бе присъдено на Денислав Димитров Стоянов от ДГ „Валентина”. В групата І – ІV клас е отличена рисунката на Джесика Гаджонова– ІV клас от НУ „Св. Св. Кирил и Методий”, а при най-големите (V-VІІІ клас) наградата печели Милен Иванов Йовчев – VІІ клас от ОУ „Николай Петрини”. Авторите на трите първи места ще получат парични награди в размер на 50 лева, а рисунките им ще бъдат отпечатани като коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол Георги Славов.

3 (1)Рисунката на Стела Росенова Стоянова – V клас, СОУ „Св. Климент Охридски” ще бъде използвана при изготвянето на рекламните материали за Коледарския празник – Ямбол 2016. За коледна поздравителна картичка от името на председателя на Общински съвет Ямбол ще бъде отпечатана рисунката на Стефания Лазарова – V клас от ПМГ „Атанас Радев”.

Комисията номинира и 10 рисунки, които ще бъдат отпечатани като коледни картички в благотворителната кампания на община Ямбол „Подай ръка – спаси живот”. Всяка година хиляди граждани, много институции и фирми се включват в инициативата. Събраните средства попълват фонда за подпомагане на тежко болни ямболски деца и младежи до 30-годишна възраст.

1 (2)Тази година като коледни благотворителни картички ще бъдат разпространявани рисунките на:

В Първа възрастовата група (5-6 години):

Гергана Георгиева Атанасова– 6 години, група „Смехорани”, ДГ „Червената шапчица”

Вилиян Красимиров Даскалов– 6 години, ДГ „Биляна”

Александра Красимир Колева – 6 години, група „Барабанче“, ДГ „Валентина“

Ивелин Иванов Иванов – 6 години, група „Звездица“, ДГ „Радост“ 

Във Втора възрастовата група (от І до ІV клас):

Марияна Андонова Атанасова – ІІІ клас, ОУ „Любен Каравелов”

Белла Евгениева Плочева –  І клас , ОДК, Школа „Седмоцвет“

Ангел Драгомиров Шаламанов –  ІV клас, СОУ „Св. Климент Охридски”

Йосиф Бисеров Касабов– 10 години, НЧ „Съгласие 1862“, Клуб „Млад художник“ 

В Трета възрастова група (V- VІІІ клас):

Мария Димитрова Димитрова – VІІІ клас, ПГ „Васил Левски“

Кристиян Ясенов Димитров – V клас, ПГ „Васил Левски“

Авторите на всички отличени творби ще бъдат наградени на специална церемония на 28 ноември от 17.30 часа в Художествена галерия „Жорж Папазов”. Рисунките на победителите, както и още 62 номинирани творби ще бъдат включени в тематичната изложба, която може да бъде видяна в ямболската галерия от 28 ноември до 2 декември.

About the Author :

Leave a reply