Община „Тунджа“ награди 27 дейци на образованието и културата за 24 май

“Тунджа”, 21.05.2021 г.

Община „Тунджа“ отдаде признание на заслужили просветни и културни дейци. В навечерието на 24 май – Денят на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, на открито, бяха връчени наградите, присъдени с решение на Общински съвет „Тунджа“ и със заповед на кмета на общината Георги Георгиев.

„…На този ден значимите личности сте Вие – хората на духа в община „Тунджа“, обърна се към присъстващите кметът Георги Георгиев и открои приноса на всички:

„Учители, прекланяме се пред Вашия труд и святото Ви дело, защото вие сте носители на знанието за нашите деца, защото ги учите с любов и разбиране, защото се раздавате без да пестите енергия, за да имат те по-добро бъдеще.

Благодарим Ви, че удържахте на изпитанието да образовате децата в условията на пандемия и доказахте, че като истински просветители можете да се справите с всяка ситуация.

Благодарим и на Вас, читалищни деятели, че съхранявате традициите в нашите тунджански села, че възпитавате обич към книгите и към знанието, че сте пазители на тунджанския дух.

Прекланяме се и пред Вас, тунджански творци, че съумявате да не губите вдъхновение и творчески живец и продължавате да творите всеки в своето изкуство, напук на пандемията, доказвайки че духът е по-силен от всяко изпитание“.

Той им пожела здраве, сили и устрем, за да продължат единни да вървят към „светли бъднини“ в община „Тунджа“.

Голямата награда за наука, образование и култура „Джон Атанасов“ беше присъдена на Румяна Великова – старши учител в начален етап в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица, която 39 години работи в учебното заведение.

С вълнение тя благодари за признанието и сподели, че приключва учителската си кариера с гордост, че е работила с любов към децата и с всеотдайност само в това училище.

С решение на Общински съвет бяха връчени 7 златни и 4 сребърни гербове на община „Тунджа“, а със заповед на кмета Георги Георгиев 9 души бяха наградени с почетен знак – плакет, връчени бяха и 6 грамоти.

Представители на Мъжко трио „Овчарица“ от с. Овчи кладенец благодариха с песен за присъдената им награда.

Награди, присъдени с решение на Общински съвет „Тунджа“

Награда за наука, образование и култура „Джон атанасов” 

Индивидуална награда за образование и наука

Румяна Николова Великова – старши учител в начален етап в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица.

Почетен знак – герб на община „Тунджа” – златен, за изявени лица в областта на културата, изкуството и образованието:

  1. Катя Василева Атанасова– старши учител в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица
  2. Тони Георгиев Тонев – старши учител в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица
  3. Мария Колева Димитрова – старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза
  4. Красимира Стоянова Златева – старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза
  5. Пенка Димитрова Кръстева – старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево
  6. Славка Данева Христова – старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево
  7. Светлана Христова Ангелова – старши учител в Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево.

Почетен знак – герб на община „Тунджа” – сребърен, за изявени лица в областта на културата, изкуството и образованието:

  1. н.с. Станимир Иванов Марчев – преподавател по професионална подготовка в Средно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица
  2. Гергина Георгиева Минчева – старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза
  3. Петя Стефанова Иванова – старши учител в Основно училище „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза
  4. Величка Йорданова Александрова – учител в Обединено училище „Васил Левски“, с. Тенево.

Наградени със заповед на кмета на община „Тунджа“

Знак на община „Тунджа“ – плакет:

  1. Нела Димитрова Илчева – старши учител в ОУ „Христо Ботев“, с. Кукорево;
  2. Иванка Стоянова Петрова – старши учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле, група „Маргаритки“, с. Безмер;
  3. Желязка Косева Янкова – самодейка при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
  4. Янчо Георгиев Янков – самодеец при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
  5. Георги Йорданов Динев – самодеец при НЧ „Напредък – 1930 г.“, с. Кабиле;
  6. Румяна Радева Тодорова – самодейка при НЧ „Отец Паисий – 1926 г.“, с. Завой;
  7. Кръстина Господинова Андонова – самодейка при НЧ Отец Паисий – 1926 г.“, с. Завой;
  8. Габриела Русева Русева – ученичка, активна гражданска позиция;
  9. Никола Петър Стамов – ученик, активна гражданска позиция.

За принос в област „Образование” с Грамота на община „Тунджа“:

  1. Костадинка Стоянова Георгиева – помощник-възпитател ДГ „Щурче“, с. Кукорево.

За принос в област „Култура” с Грамота на община „Тунджа“:

  1. Калинка Недева Великова – дългогодишен читалищен секретар, самодейка при НЧ „П. Р. Славейков – 1928 г.“ с. Гълъбинци;
  2. „Женска певческа група за автентичен фолклор“, с. Овчи кладенец;
  3. Мъжко трио „Овчарица“, с. Овчи кладенец;
  4. Петър Христов Христов – дългогодишен участник в Кукерска група с. Кабиле;
  5. Тончо Тодоров Тотев – дългогодишен участник в Кукерска група с. Кабиле;

 

 

About the Author :

Leave a reply