Община “Тунджа” награди изявените си учители, творци и самодейци

DSC08322По утвърдена традиция, на тържествена церемония в залата на Кукления театър – гр. Ямбол, бяха връчени наградите на изявени просветни и културни деятели от общината по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Присъстваха читалищни, културни и просветни дейци от всички селища в общината.

DSC08327В началото на празника прозвуча Химна „Върви, народе възродени”. Приветствие към присъстващите поднесе кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев. В словото си той сподели: „ … На двадесет и четвърти май славим великото дело на Светите братя Кирил и Методий, на техните ученици и следовници, дарили ни с писменост. Писмеността, чрез която изразяваме нашата българска идентичност и европейската си принадлежност. Писмеността ни дава памет, за това от къде идваме, кои сме и чертае посоката накъдето да вървим….“

DSC08336За пореден път община „Тунджа“ доказа, че дълбоко, искрено, с благодарност и признателност се обръща към своите учители, към онези, които полагат ежедневни грижи, за да учат децата не просто само на четмо и писмо, но с отдаденост и себеотрицание да изграждат личности – можещи, знаещи, отговорни млади българи за бъдеща България.

DSC08368Атанас Мерджанов връчи годишната стипендия за високи постижения в областта на образованието и науката, учредена по волята на дарителя на Сашо Ангелов Левков от село Тенево.

Еднократно финансово стимулиране  за високи постижения в областта на науката и образованието получиха Даниела Атанасова Косева от с. Кабиле, Иванина Дичева Тотева, Антонина Валентинова Димова и Вълислава Иванова Райкова от с. Тенево.

DSC08391С Решение на Общински съвет „Тунджа“, прочетено от председателя Георги Петров Георгиев, бяха наградени:

С КОЛЕКТИВНА НАГРАДА ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА „ДЖОН АТАНАСОВ” за постигнати високи резултати Държавен куклен театър „Георги Митев”, гр. Ямбол

НАГРАДА „ЗА ГРАЖДАНСКИ ПРИНОС” за личен принос и родолюбиви начинания

  1. DSC08402Атанас Иванов Атанасов- самодеец при Народно читалище „Васил Левски- 1931”, с. Победа за значителен принос в областта на културата;
  2. Неделчо Стефанов Стоянов- председател на Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и по случай 55 годишен юбилей;
  3. ПОЧЕТЕН ЗНАК – ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – ЗЛАТЕН, ЛИЦА С ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, КАКТО СЛЕДВА:
  4.   Георги Нейчев Зайков- художник /посмъртно/ за значителен принос в областта на изкуството;
  5. DSC08412Йордан Николаев Колев- председател на Общински младежки съвет „Тунджа” за значителен обществен принос в областта на културата;
  6.  Слав Георгиев Славов— с. Безмер, дългогодишен учител по математика, физика и музика, дългогодишен директор на училищата в с. Безмер, с. Болярско, с. Роза, с. Крумово.
  7. DSC08432Минка Миланова Алексиева- старши учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Кукорево за постигнати високи резултати в образователно- възпитателната дейност;
  8. Добринка Колева Стоянова- старши учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Кукорево за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;
  9. Иванка Недялкова Иванова – старши учител в ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Бояджик за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;

DSC08452НАГРАЖДАВА С ПОЧЕТЕН ЗНАК- ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – СРЕБЪРЕН, ЛИЦА С ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА КУЛУТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, КАКТО СЛЕДВА:

  1. Христо Тодоров Димитров ръководител на кукерска група при Народно читалище „Светлина- 1929” с. Калчево за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;
  2. Марийка Господинова Дженкова- старши учител в ДГ „Щурче”, с. Кукорево за значителен принос в образователно-възпитателната дейност;
  3. Иванка Стоянова Петрова- старши учител в ДГ „Изворче”, с. Кабиле за значителен принос в образователно-възпитателната дейност;
  4. Минка Трифонова Илиева- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  5. Анка Димитрова Петрова- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  6. Ирина Атанасова Тенева- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  7. DSC08439Катя Василева Атанасова- старши учител в СУ „Св. ПаисийХилендарски”, с.  Скалица за  значителен  принос   в образователно-възпитателната дейност и по случай 60 годишен юбилей;
  8. Иванка     Петрова Михова- старши учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”,   с.   Скалица   за  значителен   принос  в образователно-възпитателната дейност и по случай 60 годишен юбилей;
  9. Лалка Танева Иванова- старши учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”,     с.   Скалица      за     значителен       принос   в образователно-възпитателната дейност;
  10. Владимира Върбанова Пчеларова- старши учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Скалица за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  11. Иван Георгиев Иванов- старши учител по физическо и спорт в ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Бояджик за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;
  12.  DSC08477Андон Стоянов Андонов- участник в кукерската група при Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;
  13.  Димитър Динков Бошнаков- самодеец при Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;
  14. Мария Атанасова Косева- читалищен секретар на Народно читалище „Напредък- 1930”, с. Кабиле за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите.

Със Заповед на кмета на община „Тунджа“, отличия получиха:

I. DSC08509С Грамота на община „Тунджа“ и Протоколен паметен знак „30 години Община „Тунджа”, както следва:

1. Радостина Николаева Узунова – учител в ОУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза;

2. Гергина Георгиева Минчева – учител и председател на Училищно настоятелство „Прогрес” при ОУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза;

3. Павлина Йорданова Димитрова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

4. Таня Андонова Хаджидимитрова – творец и културен деец;

DSC085225. Петър Георгиев Димитров – директор на ФА „Тунджа”;

6. Група за изворен фолклор „Пиргулянска китка” при НЧ „Развитие- 1905”, с. Генерал Тошево;

7. НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;

8. Танцов ансамбъл „Веселие” при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново

9. Петър Георгиев Петров – основен дарител на храм „Св. Успение Богородично”, с. Козарево

ІІ. За принос в област „Образование” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

1. Ивалина Любенова Иванова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Скалица;

2. Пенка Иванова Гочева – учител в ДГ „Щурче”, с. Кукорево;

3. Пенка Георгиева Стоева – учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Ботево;

4. Митка Стоянова Чапкънова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Дражево;

5. Светлана Христова Ангелова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Дражево;

6. Маринка Георгиева Господинова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

7. Димка Желязкова Цончева – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

8. Елка Йорданова Енчева – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

9. Петя Иванова Иванова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

10. Тинка Ламбова Динева – помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

ІІІ. За принос в област „Култура” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

1. Янка Радева Великова – самодейка при група за автентичен фолклор, с. Ботево;

2. Гена Баева Танева – самодейка при група за автентичен фолклор, с. Ботево;

3. Златка Минчева Стоянова – самодейка към група за автентичен фолклор при НЧ „Просвета 1928”, с. Чарган;

4. Стоянка Ангелова Христова – самодейка и ръководител на певческа група „Славей”, с. Чарган;

5. Марин Георгиев Маринов – участник в кукерска и коледарска група при НЧ „Просвета 1928”, с. Чарган;

6. Недялка Тонева Кръстева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

7. Диньо Маринов Люцканов – активен общественик и дарител, с. Роза;

8. Стоянка Куманова Пеева – дарител и член на Читалищното настоятелство на НЧ „Светлина 1929”, с. Роза;

9. Фолклорна певческа група при НЧ „Джон Атанасов 1928”, с. Бояджик;

10. Пенсионерски клуб „Надежда”, с. Бояджик;

11. Денка Иванова Петрова – ръководител на фолклорна певческа група при НЧ „ Н. Й. Вапцаров 1929”, с. Каравелово;

12. Донка Димитрова Георгиева – самодейка при НЧ „ Н. Й. Вапцаров 1929”, с. Каравелово;

13. Диана Александрова Динева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

14. Вангелина Атанасова Бумбалова – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

15. Каля Димитрова Терзиева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

16. Момчил Станчев Станев – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

17. Атанас Насков Иванов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

18. Томас Красимиров Шидеров – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

19. Йордан Георгиев Йорданов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

20. Жеко Йорданов Моллов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;

21. Динко Иванов Андонов – ръководител на кукерска, коледарска и група за патриотични песни при НЧ „Отец Паисий 1926”, с. Завой;

22. Тодорка Димитрова Вълкова – самодейка при НЧ „Отец Паисий 1926”, с. Завой;

23. Милица Георгиева Динева – участник в ансамбъл „Кабиле” при НЧ „Напредък 1930”, с. Кабиле;

24. Светослав Димитров Митев – участник в кукерска група при НЧ „Напредък 1930”, с. Кабиле;

25. Божана Христова Данчева – секретар на НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;

26. Желязка Иванова Драгиева – самодейка при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;

27. Герга Иванова Йорданова – самодейка при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново.

DSC08343 DSC08354 DSC08372 DSC08381 DSC08384 DSC08411 DSC08419 DSC08422 DSC08429 DSC08435 DSC08446 DSC08449 DSC08454 DSC08456 DSC08471 DSC08474 DSC08484 DSC08496 DSC08501 DSC08505 DSC08512 DSC08516 DSC08526

 

About the Author :

Leave a reply