Неочаквано тежка загуба в зала „Диана” от „сините” на Тити

20171014YAMSPНеприятна изненада поднесоха в събота, четвърти ноември, баскетболистите на „Ямбол” на своите привърженици. Те загубиха с разлика от 12 точки – 77:89 от гостуващия „Левски” и това е трето поражение на жълто-сините от изиграните досега четири срещи.

Воденият от Тити Папазов отбор дръпна солидно в резултата през първите 10 минути, затворени при преднина за тях от 9 точки – 17:26. Домакините успяха да върнат интригата през втората четвърт, спечелена от тях с 23:17. Така на почивката левскарите имаха аванс само от 3 точки, 40:43, и надеждите на феновете бяха „Ямбол” да обърне напълно мача.

Третата четвърт обаче се оказа кошмарна за момчетата на треньора Иван Чолаков, които я загубиха с разлика от цели 14 точки – 24:10.

Така преди последните 10 минути за капитана Станислав Говедаров и съотборниците му имаше да се топи изоставане от 17 точки, една изключително трудна задача, независимо че в състава на „Левски” доста от баскетболистите нямат кой знае какъв опит.

„Ямбол” само свали разликата през последната четвъртина, спечелена с 27:22, а „сините” на Тити Папазов прибавиха трета победа в актива си от началото на първенството.

За победителите най-резултатни бяха крилото Алекс Симеонов с 18 точки, а сръбският център нападател Никола Маравич постигна дабъл-дабъл,  като хвана 14 борби и вкара 17 точки.

За „Ямбол” топ реализатори бяха американците Брайкъс Перин с 27 точки и Алан Арнет с 18 точки.