Над 45 групи и изпълнители се изявиха на празника „От Цветница до Гергьовден“

„Тунджа“, 18.04.2022 г.

Общинският празник на хармонията и красотата „От Цветница до Гергьовден“ отново доказа силата на живия тунджански дух. След двегодишно прекъсване самодейците изригнаха с творчески плам и вдъхновение, за да покажат несекващата си любов към българския фолклор.

На сцената на НЧ „Никола Й. Вапцаров – 1926“ с. Генерал Инзово се изявиха общо 45 певчески и танцови групи и индивидуални изпълнители от община „Тунджа“, от Ямбол и от Сливенско. Най-много от тях бяха тунджанските участници – представиха се 23 певчески и танцови групи и индивидуални изпълнители от 16 тунджански села.

Кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев благодари на самодейците, защото въпреки трудностите, не са изгубили желанието да представят и популяризират хубавите народни песни и обичаи.

Празникът се превърна в пъстра фолклорна пролетна палитра, а разликата между най-малкия и най-възрастния участник беше над 70 години.

Пред пълната зала самодейците пяха, танцуваха, представиха обичаи, за да покажат, че в „Тунджа“ традициите са живи и я има приемствеността.

Организатори на красивия празник бяха община „Тунджа“, кметство Генерал Инзово, НЧ „Никола Й. Вапцаров – 1926“ с. Генерал Инзово. Проявата беше част от празничната програма за Деня на общината и за 35 години от нейното създаване.

Класиране на участниците във 21-то издание на Общинския пролетен празник на хармонията и красотата “От Цветница до Гергьовден” – 17 април 2022 година.

 

ПЛАКЕТИ

  1. Детска градина “Пламъче” – град Ямбол
  2. Село Дражево
  3. Село Маломир
  4. Танцов състав “Ромбана”-град Ямбол
  5. Танцова школа “Всички стъпки”- град Ямбол
  6. Танцов състав “Магия” -село Бояджик
  7. Село Чокоба
  8. НЧ”Зора-1945″- град Ямбол
  9. Село Генерал Тошево
  10. Танцов състав -село Стара река
  11. Танцов състав -село Кукорево
  12. Село Хаджидимитрово
  13. Село Калчево
  14. Танцов състав -село Гълъбинци
  15. Село Победа
  16. Село Завой
  17. Обединен детски комплекс – град Ямбол
  18. Вокална група “РетроАкбунарки” – село Генерал Инзово
  19. Ванеса Александрова Кичукова – град Ямбол
  20. Танцов състав “Усмивка” – село Роза

 

ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

  1. Певческа група – село Роза
  2. Детска танцова формация “Акбунарчета” – с. Ген. Инзово
  3. Йоанна Иванова – град Ямбол
  4. Димана Демирева – село Маломир
  5. Янимир Демирев – село Маломир
  6. Певческа група – с. Бояджик
  7. ФГ “Зорица” при НЧ “Зора-1945” – град Ямбол
  8. НЧ “Зора-1945” – инд. изпълнители

– Мария Димитрова Иванова

– Дария Иванова Вълева

– Александра Иванова Тодорова

– Лия Чавдарова Солакова

-Мария и Михаил Георгиеви

  1. Певческа група – село Стара река
  2. Донка Стоянова – село Генерал Тошево
  3. Танцов състав – село Болярско
  4. Обединен детски комплекс – град Ямбол:

-Светозара Стоянова Колева

-Стилияна Петрова Петрова

-Василка Василева Илиева

  1. Певческа група – село Кукорево
  2. Певческа група – село Стара река

 

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ

1.Певческа група -село Крумово

2.Певческа група -село Дряново

3.Диана Михова-Голям манастир

4.Радка Добрева-село Стара река

5.Певческа група – село Гълъбинци

About the Author :

Leave a reply