Награди от фестивала “Ямбол пее и танцува”

Многообразие на жанрове от песни и танци обогати тазгодишния фестивал „Ямбол пее и танцува“, организиран от НЧ „Умение-2003“ с подкрепата на община Ямбол. Фестивалът събра цялата палитра на българския фолклор, както и джаз, поп, рок и други жанрове.

Над 650 бяха участниците от България и Болградски район, Украйна, които ни изпратиха свои видеозаписи.

Целта на фестивала е да даде възможност за изява на непрофесионални певци и танцьори.

Ето и имената на участниците, които получават специлни награди. 

ПЕСНИ

Ванеса Александрова Кючукова, 7 г., град Ямбол, музикален ръководител Нанка Василева

Ансамбъл „Девчата“, село Калчева, Болградски район, Одеска област, Украйна, Дом на културата, ръководител Татяна Дерменджи

Трио „Родопски изворчета” при НЧ”Нов живот -1948, с.Чепинци”, община Рудозем

Яница Димитрова Митева, 14 г., при НЧ”Нов живот -1948с-Чепинци”, община Рудозем

Певческа група за автентични шопски народни песни „Авлига“ при  НЧ „Развитие-1923“, с. Стража, община Търговище

Камерна формация „Луди млади“ от гр. Попово, обл. Търговище, с ръководител Пламена Ангелова

ПГ „Росна китка“ при пенсионерски клуб „Дълголетие“ с. Роза, община Тунджа

Група за изворен фолклор при НЧ “Христо Ботев-2000”- гр Рудозем

Олга Ивановна Иоржева, 9 г., село Калчева, Болградски район, Украйна, Дом на културата, ръководител Татяна Дерменджи

Карина Ивановна Иоржева, 15 г., село Калчева, Болградски район, Украйна, Дом на културата, ръководител Татяна Дерменджи

Хор при при ОбУ „Д-р Петър Берон“ – Ямбол, ръководител Недялка Дараджанова

Габриела Димова Банкова, 13 г., ОУ „Николай Петрини“ Ямбол, ръководител Нанка Колева

Виктория Манева, 11 г., ОДК-Ямбол, музикален ръководител Нанка Колева

Камелия Енева, 14 г., ОДК-Ямбол, музикален ръководител Нанка Колева

Лейла Ходжич, 12 г., ОДК-Ямбол, музикален ръководител Нанка Колева

Росица Аладжова, 13 г., ОДК-Ямбол, музикален ръководител Нанка Колева

Цветозара Колева, 15 г., ОДК-Ямбол, музикален ръководител Нанка Колева

Габриела Даниел Тенева, 10 г., при НЧ “П. К. Яворов-1920”-София с вокален педагог Маргарита Горанова

Елена Мартинова Кръстева, 11 г., при НЧ “П. К. Яворов-1920”-София с вокален педагог Маргарита Горанова

Красимира Маринова Горанова, 52 г., при НЧ “П. К. Яворов-1920”-София с вокален педагог Маргарита Горанова

Смесен хор към Ансамбъл за народни песни и танци “Зорница” при НЧ  „Св. Климент Охридки – 1858″ гр. Стара Загора с гл. худ. ръководител Кирил Тодоров, диригент на хора Иван Тодоров

Вокално студио „Примо“ при НЧ „Св.св.Кирил и Методий 1985“, гр. Бургас, ръководител Красимир Петков

Преслава Ростиславова Цветанова,  10 г., НЧ „Искра 1893“,  с. Паламарца, община Попово

Вокална формация „Песен жива“ при НЧ “П. К. Яворов-1920”-София с ръководител Маргарита Горанова

Певческа група „Пъстра китка“ към НЧ „Пробуда 1928“ с.Кралево, община Търговище

Симона Ивайлова Стефанова, 13 г.,  при НЧ „Съзнание 1894“ – с. Асеновци, община Левски, ръководител Петранка Стефанова

КФФ „Асеновски славеи“, при НЧ „Съзнание 1894“ – с. Асеновци, община Левски, ръководител Петранка Стефанова

Шазие Руменова Живкова, 18 г., при НЧ „Съзнание 1894“ – с. Асеновци, община Левски, ръководител Петранка Стефанова

Керка Илиева Ташева, 71 г., при НЧ „Развитие-1903“, село Блъсково, община Провадия

ЖПГ „Съртовска магия“, при НЧ „Развитие-1903“, село Блъсково, община Провадия

Димана Йорданова Демирева, 8 г., гр Ямбол

Женска певческа група при НЧ „Пробуда-1906“, гр. Кермен, ръководител Венета Бакалска

Мъжка певческа група при НЧ „Пробуда-1906“, гр. Кермен, ръководител Петър Златев

Дария Станкова Танева, 18 години, ДЮНХ” Жарава” при НЧ „Родина -1860″ гр. Стара Загора, ръководител Даниела Дюлгерова

Димитричка Ангелова Савова, 63 г., при НЧ „Развитие-1903“, село Блъсково, община Провадия

Сузана Димитрова Маданска, 19 г., НЧ”Нов живот -1948с-Чепинци”, Соня Борисова

АИФ „Капанци“ при НЧ „Искра 1893“, село Паламарца, община Попово, ръководител Юлиана Петрова

Антоанета Йорданова, 18 г., при НЧ „Искра 1893“, село Паламарца, община Попово, ръководител Димитър Трифонов

ЖПГ „Кайнакларски ритми“ при НЧ „Искра 1893“, село Паламарца, община Попово, ръководител Димитър Трифонов

Мъжка фолклорна група при НЧ „Искра 1893“, село Паламарца, община Попово, ръководител Димитър Трифонов

ТАНЦИ

Народен ансамбъл за български танцов фолклор „Бесарабия“ –

гр. Болград, Одеска област, Украйна

Танцов състав при ОбУ „Д-р Петър Берон“ – Ямбол, ръководител Диян Драгиев

Деница Стефанова Шопова, 10 г., град Ямбол

Детски танцов състав „Усмивчици” при НЧ „Светлина-1929“, с. Роза, община Тунджа, ръководител Петър Димитров

Танцов състав към ДГ “Звънче” – гр. Плевен, муз. ръководител: Евелина Дилкова

ТК „Мъниста“ при НЧ „Нов живот -1948, с.Чепинци”, община Рудозем

Танцов състав „Усмивка” при НЧ „Светлина-1929“, с. Роза, община Тунджа, ръководител Петър Димитров

Юношески танцов състав „Усмивка” при НЧ „Светлина-1929“, с. Роза, община Тунджа, ръководител Петър Димитров

Танцов състав към Ансамбъл за народни песни и танци “Зорница” при НЧ “Св. Климент Охрисдки – 1858” гр. Стара Загора с главен художествен ръководител Кирил Тодоров, хореограф Васил Герлимов

Клуб за народни танци „Съртовки“ при НЧ „Развитие-1903“, село Блъсково, община Провадия

ДТГ „Съртовче“ при НЧ „Развитие-1903“, село Блъсково, община Провадия

НАГРАДИТЕ Щ Е БЪДАТ ИЗПРАТЕНИ ПО ПОЩАТА.

About the Author :

Leave a reply