Наградиха призьорите в Областния конкурс-изложба по приложно и изобразително изкуство „От Коледа до Васильовден“, организиран от ОДК – Ямбол

Ямбол, 13.01.2023 г.

В Общински детски комплекс – Ямбол бяха наградени отличените деца и младежи в Областния конкурс-изложба по приложно и изобразително изкуство „От Коледа до Васильовден“. Участниците изработиха множество сурвакници, погачи и рисунки, а според журито, председателствано от Динка Ангелова – етнограф, и членове – Стойка Цингова – изкуствовед, Илиана Илиева – директор на ОДК-Ямбол, наградените са вложили майсторство и старание при изработката на творбите си.

На събитието, организирано от Общински детски комплекс – Ямбол, присъстваха заместник-кметът на Ямбол Енчо Керязов, който награди призьорите, и Диана Димитрова, директор на дирекция „Култура, спорт, младежки дейности, туризъм и връзки с обществеността“ към Община Ямбол.

Целта на конкурса е да съхрани и популяризира българските народни обичаи и да стимулира интереса на децата към богатото наследство, оставено  от предците ни.

При най-малките на първо място в раздел „Погача“ се нареди Емануела Тодорова от Основно училище „Йордан Йовков“ – Ямбол. Втора и трета награда не бяха присъдени.

При по-големите участници в конкурса първо място също не беше присъдено, но за сметка на това бяха присъдени две втори награди – за Мая Бабамова от Основно училище „Петко Рачев Славейков“ – Ямбол и Ванеса Михалева от Основно училище „Любен Каравелов“ – Ямбол.

 

На трето място се нареди Венелина Илиева, също от Основно училище „Любен Каравелов“.

В раздел „Сурвакница“, първа възрастова група, бяха определени две първи награди – за Стефан Димитров от Детска градина „Пролет“ – Ямбол и Радомир Христов от Детска градина „Валентина“ – Ямбол.

Журито присъди и две втори места – за Стефан Панайотов от Детска градина „Слънце“ – Ямбол и Деница Георгиева от Детска градина „Пролет“ – Ямбол.

Две трети места бяха отсъдени за Стоян Славов от Детска градина „Червената шапчица“ – Ямбол и Светослав Демирев от Детска градина „Радост“ – Ямбол.

Поощрителни награди в тази категория получиха Велизар Динев от Детска градина „Червената шапчица“ – Ямбол, Карина Христова от Иновативно начално училище „Свети Кирил и Методий“ – Ямбол и Александра Иванова от Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“ – Елхово.

Във втората възрастова група на първото място се нареди Зорница Иванова от Основно училище „Петко Рачев Славейков“ – Ямбол, втората позиция бе за Ангелина Иринова от Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“ – село Голям манастир, а третото място остана за Георги Стратиев от Основно училище  „Любен Каравелов“ – Ямбол. Поощрителна награда получи Миглена Стефанова от Основно училище „Любен Каравелов“ – Ямбол.

В третата възрастова група бе присъдена награда само за втората позиция на Даниела Христова от Средно училище „Свети Паисий Хилендарски“ – село Скалица.

В третия раздел – „Рисунка“, в първата възрастова група, на първо място бяха отличени две деца – Антония Карастойкова от Общински детски комплекс – Ямбол и Христина Димова от Детска градина „Свобода“ – Ямбол.

На второ място се наредиха Янка Тодорова от Обединено училище „Доктор Петър Берон“ – Ямбол и Миа Иванова от Център за подкрепа за личностно развитие – Общински център за изкуство и извънучилищна дейност „Тунджа” – село Кабиле.

Третата позиция остана за Габриела Караджова от Общински детски комплекс – Ямбол и Йоана Великова от Детска градина „Червената шапчица“ – Ямбол.

Поощрителни награди получиха Преслава Стоянова от Детска градина „Слънце“ – Ямбол, Преслава Стоянова от Детска градина „Пламъче“ – Ямбол, Тереза Николова от Иновативно начално училище „Свети Свети Кирил и Методий“ – Ямбол, Ередина Янкова от Общински детски комплекс – Ямбол, Мариана Стоянова от Начално училище „Професор Петър Нойков“ – Ямбол, Теодора Тодорова от Основно училище „Николай Петрини“ – Ямбол, Димитър Демирев от Основно училище „Свети Свети Кирил и Методий“ – село Зимница, Михаила Михалева от Начално училище „Свети Климент Охридски“ – село Кукорево и Петрос Христов от Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“ – село Скалица.

Във втората възрастова група първото място беше спечелено от Минка Станчева от Основно училище „Свети Свети Кирил и Методий“ – село Веселиново, а втората позиция беше за Даная Ставрева от Основно училище „Николай Петрини“ – Ямбол.

Журито присъди две трети места – на Пламена Райчева от Основно училище „Николай Петрини“ – Ямбол и на Стоян Колев от Основно училище „Свети Паисий Хилендарски“.

Поощрение получиха Кристина Иванова от Основно училище „Свети Климент Охридски“ – Ямбол, Антоанета Паскалева от Основно училище „Христо Смирненски“ – Ямбол и Никол Господинова от Народно читалище „Зора – 1945“.

В третата възрастова група първа награда не беше присъдена. На второ място беше класирана Янита Великова от Гимназия по строителство, архитектура, графика и дизайн „Кольо Фичето“ – Ямбол, а третото място остана за Тони Йорданова от Основно училище „Пейо Яворов“ – Стралджа.

Поощрителна награда получи Даниела Стоянова от Професионална гимназия по икономика „Георги Сава Раковски“ – Ямбол.

About the Author :