Наградиха отличените в националния конкурс “Да опазим планетата чиста”

30738941_129029064619101_8090821868606522273_nНа 19 април 2018 година от 17.00 часа в Синия салон на НЧ „Съгласие 1862” се състоя тържествено награждаване на отличените в националния конкурс за млади художници и литератори „Да опазим планетата чиста”. Организатор на конкурса, който се провежда за осма година е НЧ „Съгласие 1862” с финансовата подкрепа на община Ямбол, община „Тунджа” и Училища „Европа”, Ямбол. Началото беше поставено с презентация „Алтернативни източници на енергия”, предоставена от Клуб „Лечебните растения в Ямболския край” при НЧ „Съгласие – 1862” с ръководител Ваня Борова. В украсения с прекрасните детски рисунки салон  деца и ученици, придружени от родители и учители, с нетърпение очакваха оценката на журито. Наградите в раздел „Литература” връчи  Неда Бъчварова – директор на Дирекция “Хуманитарни дейности” в община Ямбол, а наградите в раздел „Изобразително изкуство” –  Георги Чалъков, зам.-кмет на община „Тунджа”. Наградата на Училища „Европа”, която е стипендия за едногодишно безплатно обучение в Училища „Европа”- Ямбол, връчи Теодора Димитрова – 30727719_129029231285751_3678484460878343685_nдиректор на Училища „Европа”. Поздрав към наградените, всички участници и присъстващи отправиха представители на ДМШ, класовете по цигулка, китара и школата за поп и джаз пеене.
РЕЗУЛТАТИ :

РАЗДЕЛ І. ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО:

Първа възрастова група: до ІV клас:

Първа награда:
1. Юлиян Демирев – ІІІ клас, ОЦИИД „Тунджа”, с. Кабиле
2.Берен Октай – 5 год, Ателие за изобразителни изкуства –Д. Батембергска гр. Търговище

Втора награда:
1.Кристиан Стефанов – ІІ клас, Школа „Арт Попово” гр.Попово
2.Ивелин Ценков- 7 год., Ателие за изобразителни изкуства –Д. Батембергска гр. Търговище

Трета награда:
1. Анка Димитрова – ІV клас, ОЦИИД „Тунджа”, с. Кабиле
2. Илияна Илиева – ІІ клас, ОЦИИД”Тунджа” с. Кабиле

Втора възрастова група: V – VІІІ клас:

Първа награда: Не се присъжда

Втора награда:
Виктория Гъркова – VІ клас,ЦПЛР гр. Бургас
Трета награда:
Елеонора Неделчева – V клас, Школа „Арт Попово” гр. Попово

Трета възрастова група: ІХ – ХІІ клас:

Първа награда: Не се присъжда

Втора награда:
Евгения Бугрова – ХІ клас,ЦПЛР гр.Бургас

Трета награда:
Десислава Димитрова – ІХ клас,ПЕГ”Екзарх Йосиф І”гр.Ловеч

РАЗДЕЛ ІІ. ЛИТЕРАТУРА:

Първа възрастова група: до ІV клас:

Първа награда:
Моника Меразчиева – І клас,НУ”Св.Св.Кирил и Методий” гр. Ямбол

Втора награда:
Ана Мария Димитрова – ІV клас, ОУ ”Н.Петрини” гр. Ямбол

Втора възрастова група : V до VІІІ клас:

Първа награда:
Калина Мидюрова – VІІІ клас, ГПАЕ ”Гео Милев” гр. Бургас

Втора награда:
Антон Сугарев – VІІІ клас ,СУ ”Св.Паисий Хилендарски” гр. Кресна

Трета награда:
Мадлена Димитрова – VІ клас, Литературно студио при ОДК гр.Ямбол

Трета възрастова група: ІХ до ХІІ клас:

Първа награда:
Йорданка Станчева – ХІІ клас, СУ”П.К.Яворов” гр. Стралджа

Втора награда:
Борислав Бахтарлиев – ХІ клас, ПГ”Пейо Яворов” гр. Петрич

Наградата на Училища „Европа” Ямбол, която е стипендия за едногодишно безплатно обучение в Училища „Европа гр.Ямбол е за Дара Ганева – VІ клас, Литературно студио при ОДК гр. Ямбол.

30706756_129029271285747_3182172761525844169_n 30712219_129028647952476_4513676144781772898_n 30724179_129029307952410_2474852691381953773_n 30724692_129029354619072_7663221527800247674_n 30704232_129028094619198_4928660761380406725_n 30729737_129028047952536_6587403321960961981_n 30739383_129029177952423_3934385954899503632_n 30739516_129028247952516_2662254222589863959_n 30739585_129028657952475_657399777167899183_n 30740714_129029207952420_7719166303644405876_n 30741932_129029081285766_3196553643553892401_n 30742437_129028144619193_7541937778398978230_n 30742879_129029151285759_626385693113667946_n 30742941_129028014619206_500668023666777914_n

 

 

About the Author :

Leave a reply