Наградени в конкурс за рисунка „Нарисувай ми кукер“

1„Благодарим ви за вдъхновението и предизвикателството“ пишат в писмото с рисунки Габриела, Деян, Виктор и Станка от Дневния център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“, гр. Бургас.

Повече от 500 творби пристигнаха за участие в първия конкурс за детска рисунка “Нарисувай ми кукер”, организиран от Центъра за изкуство и извънучилищни дейности с. Кабиле и община Тунджа в рамките на Кукериада 2019 г. Това е по същество една от най-мащабните творчески провокации за таланта и въображението на подрастващите.На снимката: една от рисунките, изпратени за участие в конкурса от Дневен център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“, гр. Бургас.Вижте колко много фантазия има в нея!

Наградите ще бъдат връчени на празника „Деца играят на кукери“, който ще се проведе на 24 февруари от 10 ч. в с. Кабиле. Ще има още много изненади за деца и родители.

Ето и пълното класиране:

Наградени рисунки в първа възрастова група – от 4 до 6 години

 Първо място:

Михаела Михалева  6 год. – ДГ „Кольо Тенев“, с. Крумово

Мариян Асенов  6 год. – ДГ „Щурче“, с. Кукорево

Сияна Кралева 5 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Второ място:

Димитър Димитров  6 год. – ДГ „Дечка Сюлемезова“, с. Чарган

Асен Генчев 5 год. – ДГ „Щурче“, с. Кукорево

Елина Василева 6 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Трето място:

Събка Илиева 5 год. – ДГ „Дечка Сюлемезова“, с. Веселиново

Деница Митева 5 год. – ДГ „Изворче“, с. Безмер

Божидар  – ДГ „Звездица“, с. Скалица

Поощрителни награди:

Миглена Михайлова  6 год. – НУ „Васил Левски“, с. Завой

Диян Янков  6 год. – ДГ „Щурче“, с. Победа

Дебора Пенкова  6 год. – ДГ „Дечка Сюлемезова“, с. Веселиново

Стела Митева  6 год. – ДГ „Звездица“, с. Ботево

Христо Динев  6 год. – ДГ „Изворче“, с. Кабиле

Наградени рисунки във втора възрастова група – от 7 до 13 години

 Първо място:

Богомила Колева  7 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Константин Станев  8 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Георги Димов 9 год. – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза

Льони Оскар Руз 10 год. – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Веселиново

Второ място:

Тервел Кабрански 7 год. – с. Калчево

Соня Илиева 10 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Димитър Александров 10 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Явор Иванов 10 год.- с. Стара Река

Елена Рашева 9 год.- ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Зимница

Трето място:

Златка Великова 10 год. – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Веселиново

Даниела Мишева 9 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Мария Теодорова 10 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Женя  Стоянова 13 год. – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Роза

Поощрителна награда:

Богомила Кръстева 7 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Зина Стоянова 9 год. – НУ „Васил Левски“, с. Завой

Кирил Янков 9 год. – ОУ „Христо Ботев“, с. Кукорево

Иван Димитров 9 год. – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Дражево

Цветелина Димитрова 11 год. – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,

с. Бояджик

Милан Стефанов 13 год. – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Скалица

Наградени рисунки в трета възрастова група – от 14 до 18 години

Първо място:

Ренета Василева  14 год. – ОЦИИД „Тунджа“, с. Кабиле

Второ място:

Габриела Бръклева 15 год. – ДЦДУ „Св. Николай Чудотворец“, гр. Бургас

Трето място:

Кристиян Атанасов 14 год. – с. Стара Река

 

About the Author :

Leave a reply