Наградените в XXII Национален детски фолклорен събор “Върбова свирка свири” Болярово 2019

IMG_9097Наградените в ХХII НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР ”ВЪРБОВА СВИРКА СВИРИ” БОЛЯРОВО 2019 г., определени от жури в състав:  председател – Калинка Згурова и членове: Манол Михайлов и Румен Тодоров:

 

Специални награди

 

 

КМЕТ НА ОБЩИНА БОЛЯРОВО

 

Школа по изкуствата „Илия Аврамов”

гр.Нова Загора

Школа по изкуствата „Илия   Аврамов”гр.Нова Загора

ПРИЗ ”ЕЛЕНА ГРАМАТИКОВА”

 

Донко Марков Петров гр.Варна

Донко Марков Петров гр.Варна

НАГРАДА НА НАРОДНИТЕ   ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОТ БСП

ДТС

”Боляровче”

Гр.Болярово

ДТС „Боляровче”

Изпълнение

Група

 

Място

 

Организация населено място

Изпълнител

 

 

 

НАРОДНО

 

ПЕЕНЕ

до 8 години

І

Дом на културата”

Искър”

гр.София

 

Школа по народно пеене „Славейче”при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

ДГ”Надежда”гр.Елхово

 

Йоана Николаева Николова

Никол Стефанова Тенева

 

Милана Христова   Велева

ІІ

Школа по народно пеене”

Славейче”

при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

 

ОДК гр.Бургас

 

 

 

 

 

 

 

Магдалена Христова Петрова

 

 

 

 

 

 

 

 

Станислав Иванов   Стоянов

ІІІ

Школа по народно пеене”

Славейче”

при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

 

 

ОДК гр.Бургас

 

 

 

Стефания Ивайлова Георгиева

 

 

 

 

 

 

 

Боряна Иванова   Стоянова

Поощрение

ДГ”Надежда”гр.Елхово

 

Диана Николаева Танчева

 

 

 

 

 

 

от 9 до 14 години

І

 

НУИ „Добри Христов”

гр.Варна

 

 

Денислав Иванов Василев гр.Камено

 

СУ „Любен Каравелов”

гр.Пловдив

 

 

Школа по народно пеене „Славейче”

при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

 

Теодора Антонова Славова

 

 

 

 

Денислав Иванов   Василев

 

 

 

 

Аделина Динкова Налбантова

 

 

 

 

Ивона Дичкова Неделчева

ІІ

 

Школа по народно пеене „Славейче”

при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

 

Школа по народно пеене „Славейче”

при НЧ”Христо Ботев 1897”

гр.Сливен

 

 

 

НУФИ „Филип Кутев”

гр.Котел

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Магдалена Петрова Георгиева

 

 

 

 

 

 

 

 

Памела Лилова Петкова

 

 

 

 

 

 

 

Симона Симеонова Тодорова

ІІІ

 

ОУ „Свети княз Борис I

гр.Бургас

 

 

Мария Петкова Хъшева

ПООЩРЕНИЕ

 

 

 

от   15 до 19 години

І

 

 

ІI

 

 

ІІІ

 

 

 

ПООЩРЕНИЕ

 

 

 

 

ИНСТРУМЕНТАЛНИ

 

 

ИЗПЪЛНЕНИЯ

 

 

от   9 до 14 години

І

 

НЧ

”Йордан Йовков 1927”

с.Веселиново

 

 

НУФИ „Филип Кутев”

гр.Котел

 

 

 

 

Неделин Живков Желев

 

 

 

 

 

 

 

 

Данилин Еленов Петков

ІІ

НЧ

”Паисий Хилендарски 1928”

гр.Бургас

 

Георги Стефанов Стефанов

ІІІ

НЧ

”Паисий Хилендарски 1928”

гр.Бургас

 

Пламен Георгиев Кралев

 

от   15 до 19 години

І

 

 

НЧ

”Паисий Хилендарски 1928”

гр.Бургас

Валентин   Мариянов Вълев

 

II

 

 

ІIІ

 

ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

От   9 до 14 години

І

 

НУФИ „Филип Кутев”

Гр. Котел

 

Дует Стефан   Веселинов Аврамов и Наско Тенев Иванов

ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ ЗА   АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР

до   12 години

І

 

НЧ

”Паисий Хилендарски 1928”

гр.Бургас

 

 

Школа по изкуствата

 „Илия Аврамов”

гр.Нова Загора

ДФГ „Звъника”

 

 

 

 

 

 

 

ДФГ „АЕДА”

 

ІІ

 

НЧ

”Просвета 1928”

с.Черни Връх

Детска фолклорна група

 

ІІІ

 

НЧ”Зора 1945”

гр.Ямбол

 

 

ОДК гр.Ямбол

ФГ „Зорица” 

 

 

 

ФГ „Зорница”

 

ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ ЗА   ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

До   12 години

І

Школа по народно пеене „Славейче” при НЧ „Христо Ботев-1897 г.”

гр. Сливен

Вокална група   „Славейче”

 

 

 

 

От   13 до 19 години

 

 

 

 

 

 

 

ТАНЦОВИ

 

СЪСТАВИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До 10

години

І

ДГ „Надежда”

гр.Елхово

 

Танцов състав при ДГ „Надежда”гр.Елхово

 

 

 

  

ІІ

 

 

ДГ „Здравец”  

гр.Болярово

 

 

ДГ”Кольо Тенев”

с. Тенево

Танцов състав при ДГ „Здравец”   гр.Болярово

 

 

 

ДГ „Кольо Тенев”с.Тенево

 

ІІІ

ДГ”Невен”

гр.Елхово

група„Усмивка”при ДГ”Невен”гр.Елхово

 

до 15 години

І

НЧ

”Пробуда 1931”

с.Чубра

 

ДТС „Луди млади”

 

 

ІІ

НЧ

”Пробуда 1897”

гр.Средец

 

НЧ”

Развитие 1893”

гр.Елхово

 

ДТС”Искрици”

 

 

 

 

ДТС”Младо тракийче”

 

ІІІ

ОДК Ямбол

Студио за народни танци

 

до   19 години

І

НЧ”

Просвета 1910”

с.Тенево

Младежки танцов състав „Пандъклийче”

 

ІI

ОДК гр.Елхово

ДЮТС „Яница”

 

ІII

 

 

ОБИЧАИ

 

ІI

НЧ „Възраждане 1930”

 с. Изгрев

Лазарска група

About the Author :

Leave a reply