Наградените в ХХ-я Национален детски фолклорен събор “Върбова свирка, свири”

SAM_0902Комисия в състав: Председател: Калинка Згурова и членове: Донка Бумбалова; Манол Михайлов; Ирина Славчева; Румен Тодоров

след изпълненията на участниците в ХХ НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН СЪБОР ”ВЪРБОВА СВИРКА СВИРИ” БОЛЯРОВО 2017г.  на 3 юни определи наградите, както следва:

Специални награди

 

 

КМЕТ НА ОБЩИНА БОЛЯРОВО

 

НЧ

„Св.св. Кирил и Методий 1894”

Състав за народни танци „Луди млади”

Гр. Тополовград

 

ПРИЗ ”ЕЛЕНА ГРАМАТИКОВА”

 

Школа по народно пеене „Славейче”, НЧ   „Христо Ботев 1897”, гр. Сливен

Симона Иванова Данева

НАГРАДА НА НАРОДНИТЕ   ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОТ „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ”

ОДЦ- Гр. Болярово

ДТС „Боляровче”

Изпълнение

Група

 

Място

 

Организация, населено място

Изпълнител

 

 

 

НАРОДНО

 

ПЕЕНЕ

до 8 години

І

гр. Елхово

 

гр. Дългопол

 

         гр. Ямбол

 

гр.Бургас

Николета Ангелова Ангенова

Алисия Кръстева Антоанетова

Мелиса Владиславова Стоева

Мария Панайотова Стойчева

ІІ

гр. Елхово

 

 

гр. Шумен

 

 

ОУ „Михаил Лъкатник” гр. Бургас

Диана Николаева Танчева

 

 

 

Славея Яворова Младенова

 

 

 

Николай Георгиев Стоянов

 

 

ІІІ

гр. Елхово

Христо Мирославов Михайлов

 

Поощрение

ОДК – гр. Ямбол

Виктория Манева Манева

 

 

от 9 до 14 години

І

гр. Дългопол

гр. Сливен

 

 

гр. Сливен

гр. Бургас

 

 

гр. Сливен

гр. Бургас

Милена Генова Златева

 

 

Магдалена Петрова Георгиева

 

 

Ивелина Димитрова Димитрова

 

Елена Пламенова Стамболиева

 

Ивона Дичкова Неделчева

 

 

Денис Февзиев Йорданов

ІІ

гр. Ямбол

 

 гр. Дългопол

 

 

гр. Сливен

 

гр. Бургас

 

 

гр. Сливен

Йоанна Иванова   Иванова

 

 

Стилиана Костадинова Русева

 

 

Йоанна Петкова Иванова

 

 

Ралица Пламенова Стамболиева

 

Любена Чавдарова Йорданова

ІІІ

гр. Дългопол

 

 

гр. Карнобат

 

гр. Ямбол

                                                    гр. Бургас

Диляна Росенова Йорданова

 

 

Михаил Веселинов Жечев

 

 

Димира Стоянова Кирова

 

 

Моника Димитрова   Вълкова

ПООЩРЕНИЕ

Гр. Елхово

 

гр. Елхово

гр. Бургас

Теодора- Мария Николова Танчева

 

Иванина Елизарова Колприва

 

Михаела Янкова Иванова

 

от   15 до 19 години

І

гр. Сливен

 

гр. Шумен

Дайна Григорова   Григорова

 

 

Лиляна Яворова   Младенова

ІI

гр. Ямбол

Ереджеб Халил Рамадан

ІІІ

гр. Бургас

 

 

гр. Бургас

 

 

Гергана Петкова   Димитрова

 

 

Габриела Петрова Мутафчиева

 

ПООЩРЕНИЕ

с. Раздел

Гергана   Георгиева Колева

 

 

ИНСТРУМЕНТАЛНИ

 

 

ИЗПЪЛНЕНИЯ

 

 

от   9 до 14 години

І

 

 

ІІ

 

 

ІІІ

гр. Дългопол

Детски битов оркестър „Камчийски   струни”

 

от   15 до 19 години

І

 

 

 

 

II

 

 

ІIІ

 

ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

От   9 до 14 години

І

 

 

ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ ЗА   АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР

От   13 до 19 години

І

 

 

ІІ

 

 

ІІІ

 

ПЕВЧЕСКИ ГРУПИ ЗА   ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

До   12 години

І

гр. Сливен

Вокална група „Славейче”

 

ІІ

гр. Дългопол

 

гр. Шумен

ДФПГ „Камчийски славеи”

Дует „Сестри Яворови”

 

 

 

 

ТАНЦОВИ

 

СЪСТАВИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ

гр. Елхово

Дует Ева Иванова Стоянова и Преслава   Иванова Иванова

 

 

І

гр. Елхово

 

гр. Димитровград

ДГ „Невен”

 

 

ДТС „Тракия”

 

 

 

  

 

 

 

 

 

ІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Тенево

 

 

ДГ „Кольо Тенев”

 

ІІІ

 

 

 

 

 

 

 

до 15 години

І

гр. Елхово

гр. Карнобат

ДТС ”Младо тракийче”

ТС „Карнота”

 

 

ІІ

ОДК

гр.Елхово

 гр. Средец

 

ОДК- гр. Ямбол

ДЮТС „Яница”

 

 

ДТС „Искрици”

 

 

Студио за народни танци

 

ІІІ

с. Чубра, община Сунгурларе

ДТС „Пламъче”

 

до   19 години

І

гр. Гълъбово

 

ДТС „Гълъбчета”

 

 

ІI

гр. Елхово

 

                гр. Ямбол

ДЮТС „Яница”

 

ДТС „Ямболчета”

 

ІII

 

 

ОБИЧАИ

 

І

 

гр. Болярово

ДГ „Здравец”

About the Author :

Leave a reply