Морски триумф в зала „Диана” на Антоновден

???????????????????????????????Неочаквано тежка загуба допуснаха баскетболистите на „Ямбол” на Антоновден от „Черно море порт”. Варненци напуснаха терена с  крайна разлика от 17 точки- 68:85, но в събота такава бе реалността в зала “Диана”. Първата и втората четвърт даваха надежди за възможен добър край на дербито в Лигата, въпреки че черноморци , водени за първи път в официален мач от новия си треньор Драган Боич, не пуснаха нито за момент водачеството в резултата.
„Ямбол” държеше оръжието до края на първото полувреме, в третата четвърт обаче гостите бързо нанесоха удара си и дръпнаха  далеч преди последната сирена с  голям аванс. Нашият отбор показаха дефекти, които нямаше как да му донесат победата. Не веднъж по време на срещата организацията ни се губеше, състезателите бяха твърде статични, без  да могат да заплетат противника в комбинации. За „Черно море” вятърът бе в нужната посока – много активна защита, постоянно движение в нападение, което объркваше нашите баскетболисти. Често „моряците” се оказваха в чисти позиции и гардовете им Алексиев, Станимир Маринов и Асен Великов стреляха безотказно. Точна ръка от домакините извади от Безистена само Лейсър, нанизал общо 17 точки, Дурчев пусна един-два убийствени изстрела, но после се загуби. Най-добрият за „Ямбол” бе крилото-център Карон Джонсън – 15 точки, 5 борби и два чадъра. Тъмнокожият американец направи страхотни изпълнения, въпреки добрата класа на Милян Пупович и Лени Даниел. Карон обаче натрупа четири лични нарушения още през третата четвърт, и въпреки доброто включване на Маршавелски, „Черно море порт” си отдъхна.

Големият проблем за „Ямбол” дойде от периферните играчи. Тони Бърнас , една от основните фигури , бе фигурант. Капитанът Говедаров бе далеч от страхотните си дни, а на Дурчев може би не му достига още игрова практика. И най-важното, във всеки един момент, ниските състезатели на Варна знаеха какво трябва да направят, докато за жълто-сините това бе по-скоро само желание. Прекалено дълго треньорският ни щаб остави на пейката и Лейсър, в толкова труден мач той можеше да обърне нещата, докато за Иван Тенев на този етап това е непосилна задача.

Съперникът много бързо в последната четвърт качи над 10 точки аванса си и поне аз отдавна не помня мач срещу Варна да е бил решаван в негова полза тъй рано.