Минимална загуба на „Ямбол” в Ботевград

36920-34b96c8e123b59db9f1089d89908748cБаскетболистите на „Ямбол” загубиха само с 3 точки гостуването си на „Балкан” в мач от седмия кръг на първенството – 90:87. Домакините водеха през по-голямата част от срещата, като „Ямбол” обърна двубоя за кратко в третата част. „Зелените” от Ботевград обаче отново си върнаха инициативата и натрупаха разлика преди последните разигравания.

Нашите финишираха силно и свалиха доста пасива си, но това стигна само за минималната загуба от вицешампионите, които излязоха отново на верен коловоз и това бе трета тяхна поредна победа.

„Балкан” започна по-добре и поведе с цели 16 точки още в първата четвърт. „Ямбол” обаче затегна защитата във втората част и я стартира с 10:2, за да свали до 3 изоставането си при 28:31. Играта продължи оспорвано до почивката, в която „Балкан” влезе с аванс само от 1 точка.

Липсата на дълга резервна скамейка, както и не напълно възстановените от травма и заболяване Станислав Говедаров и Стоян Петков бяха сред причините нашият отбор да отстъпи, както и наличието на няколко силни чуждестранни играчи в редиците на „зелените”.

Секулович бе най-полезен за домакините с 23 точки, а с 14 точки и 7 асистенции се изяви Станимир Маринов. По 12 т. отбелязаха Колин Вос и Амин Хот , който даде и 9 асистенции.Новото попълнение Травис Даниълс допринесе с 10 точки и 7 борби. Прави впечатление, че „Балкан” направи цели 15 асистенции повече от съперника – 28 срещу 13.

За „Ямбол” много силен мач изигра Венци Петков, който отбеляза 26 точки, а бившият играч на ботевградчани Върбанов направи дабъл-дабъл от 21 точки и 13 борби. Капитанът Говедаров реализира 13 точки.