Милен Костов изигра най-резултатния си мач, отборът му бележи трета поред загуба

48386231_2212292732368226_6200412288281739264_nЯмболският баскетболист Милен Костов изигра най-резултатния си мач в серия Д на италианското първенство на регион Сицилия, но отборът му „Спортинг Агата” регистрира трета поредна загуба. Отборът му загуби от „Виртус Трапани” като гост в 10 кръг с 74:69 и заема осмо място с баланс от 4 победи и 5 загуби.

Ямболският гард изигра най-силния си мач в това първенство. За 37 минути той отбеляза 30 точки, спечели 6 борби, има и 4 асистенции. Това е втори двубой, в който Милен Костов бележи по четири пъти от трите точки.

Следващият кръг на първенството е последен от първото завъртане и за календарната година. В неделя 23 декември „Спортинг Агата” излиза срещу „Грийм Баскет Академи”, който заема четвърто място в класирането.